Test komunikacyjny w Łodzi: Jak najszybciej przedostać się przez miasto

Test komunikacyjny pokaże w jaki sposób najszybciej i najwygodniej przedostać się przez centrum miasta.
Test komunikacyjny w Łodzi: Jak najszybciej przedostać się przez miasto
W czasie testu zmierzony zostanie czas podróży, ale równie ważny będzie jej koszt oraz wygoda (fot.lka. lodzkie.pl)

W jaki sposób najszybciej przedostać się przez centrum Łodzi, który środek transportu jest najtańszy, a który najwygodniejszy - ma wykazać Łódzki test komunikacyjny, który przeprowadzony zostanie 24 kwietnia.

Uczestnicy testu będą podróżować przez miasto: pociągiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, komunikacją miejską, busem, samochodami osobowymi, w tym elektrycznym, taksówką, rowerem lub rowerem elektrycznym.

Ruszyła już rekrutację uczestników testu, która potrwa do 19 kwietnia. Do jego przeprowadzenia potrzebnych będzie 17 osób - poinformowała Marta Markowska rzeczniczka ŁKA, która wspólnie z partnerami organizuje test.

Czytaj też: Korki w miastach, straty, wąskie gardła: najgorzej we Wrocławiu, najlepiej w Gdańsku

Łódzki test komunikacyjny rozpocznie się 24 kwietnia o godzinie 8.30 na Placu Romana Dmowskiego (przy pętli tramwajowej) w pobliżu Dworca Łódź Żabieniec. O wyborze środka transportu zadecyduje losowanie przeprowadzone na starcie. Z losowania wyłączone będą trzy osoby, które przejadą miasto na swoich rowerach.

Meta będzie zlokalizowana na terenie dzielnicy Łódź Widzew, ale dokładne miejsce zostanie wskazana w dniu testu. Przed wyruszeniem w trasę i po dojeździe na miejsce uczestnikom zmierzone zostanie ciśnienie i tętno, bowiem w ramach testu organizatorzy chcą zbadać poziom stresu podróżnych.

W czasie testu zmierzony zostanie czas podróży, ale równie ważny będzie jej koszt oraz wygoda. Każdy z uczestników otrzyma do wypełnienia szczegółową ankietę. Będzie też zobowiązany do pobrania na swój telefon z systemem Android aplikacji, która posłuży do lokalizacji przebiegu trasy.

Udział w teście jest bezpłatny, a organizatorzy pokrywają koszt biletów i innych opłat związanych z przejazdem. Samochody i rower elektryczny zapewnia partner testu.

Szczegółowe informacje na temat Łódzkiego testu komunikacyjnego, zasad rekrutacji oraz regulaminu znajdują się na stronie www.lka.lodzkie.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE