PARTNER PORTALU
  • BGK

Test komunikacyjny w Łodzi: Jak najszybciej przedostać się przez miasto

  • PAP/AT    15 kwietnia 2015 - 08:10
Test komunikacyjny w Łodzi: Jak najszybciej przedostać się przez miasto
W czasie testu zmierzony zostanie czas podróży, ale równie ważny będzie jej koszt oraz wygoda (fot.lka. lodzkie.pl)

Test komunikacyjny pokaże w jaki sposób najszybciej i najwygodniej przedostać się przez centrum miasta.
W jaki sposób najszybciej przedostać się przez centrum Łodzi, który środek transportu jest najtańszy, a który najwygodniejszy - ma wykazać Łódzki test komunikacyjny, który przeprowadzony zostanie 24 kwietnia.

Uczestnicy testu będą podróżować przez miasto: pociągiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, komunikacją miejską, busem, samochodami osobowymi, w tym elektrycznym, taksówką, rowerem lub rowerem elektrycznym.

Ruszyła już rekrutację uczestników testu, która potrwa do 19 kwietnia. Do jego przeprowadzenia potrzebnych będzie 17 osób - poinformowała Marta Markowska rzeczniczka ŁKA, która wspólnie z partnerami organizuje test.

Czytaj też: Korki w miastach, straty, wąskie gardła: najgorzej we Wrocławiu, najlepiej w Gdańsku

Łódzki test komunikacyjny rozpocznie się 24 kwietnia o godzinie 8.30 na Placu Romana Dmowskiego (przy pętli tramwajowej) w pobliżu Dworca Łódź Żabieniec. O wyborze środka transportu zadecyduje losowanie przeprowadzone na starcie. Z losowania wyłączone będą trzy osoby, które przejadą miasto na swoich rowerach.

Meta będzie zlokalizowana na terenie dzielnicy Łódź Widzew, ale dokładne miejsce zostanie wskazana w dniu testu. Przed wyruszeniem w trasę i po dojeździe na miejsce uczestnikom zmierzone zostanie ciśnienie i tętno, bowiem w ramach testu organizatorzy chcą zbadać poziom stresu podróżnych.

W czasie testu zmierzony zostanie czas podróży, ale równie ważny będzie jej koszt oraz wygoda. Każdy z uczestników otrzyma do wypełnienia szczegółową ankietę. Będzie też zobowiązany do pobrania na swój telefon z systemem Android aplikacji, która posłuży do lokalizacji przebiegu trasy.

Udział w teście jest bezpłatny, a organizatorzy pokrywają koszt biletów i innych opłat związanych z przejazdem. Samochody i rower elektryczny zapewnia partner testu.

Szczegółowe informacje na temat Łódzkiego testu komunikacyjnego, zasad rekrutacji oraz regulaminu znajdują się na stronie www.lka.lodzkie.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.