To nie hit. To cud! Wspólny skipass dla Podhala

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 09-12-2010
  • drukuj
Podtatrzańskie wyciągi łączą już nowe drogi, teraz czas na karnet. Po latach rozmów wreszcie jest zgoda ośrodków narciarskich w tej sprawie i konkretny projekt systemu.
To nie hit. To cud! Wspólny skipass dla Podhala

Dotąd górale nie chcieli się zgodzić na skipass (taki jak działa w Austrii czy we Włoszech). Zyski z karty musiałyby zostać bowiem podzielone równo pomiędzy kontrahentów, bez dochodzenia gdzie i ile dany narciarz jeździł – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Teraz jest rozwiązanie, który może ten impas przełamać. Zamiast skipassa ma być karta bankowa (tzw. GóralSkiPass), na którą narciarz będzie wpłacał pieniądze – przez Internet, za pośrednictwem banku lub w stacji narciarskiej. Potem poprzez zbliżenie jej do czytnika zapłaci za wyciąg, piwo czy hotel.

System kart jest banalnie prosty i coraz bardziej popularny. Wprowadziło go już kilka banków. Teraz wystarczy „podpiąć” pod niego podhalańskie wyciągi. Karta nie jest imienna, można więc ją przekazać dziecku czy znajomym. Powiat tatrzański rozmawia z Bankiem Polskiej Spółdzielczości, który chce obsługiwać rozliczenia tego systemu.

Wspólny karnet ma być dopełnieniem projektu GóralSki. Dzięki 30 mln zł unijnego dofinansowania (drugie tyle dołożyły samorządy) 40 km nowych dróg połączyło stacje narciarskie od Witowa do Białki Tatrzańskiej.

Zadowoleni są właściciele ośrodków – zainteresowanie wyraziły m.in. stacje w: Zakopanem, Witowie, Białce Tatrzańskiej, Bukowinie, Jurgowie, Czarnej Górze i Małym Cichym – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Hej ludziska ! to nie jest najlepszy pomysł. trzeba ludziom wiecej czasu by sie z tym zaznajomili

certyfikator jakości , 2010-12-09 11:31:01 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE