PARTNER PORTALU
 • BGK

Toalety publiczne, inwestycje: w Jastarni powstał automatyczny obiekt

 • bad    2 czerwca 2015 - 13:15
Toalety publiczne, inwestycje: w Jastarni powstał automatyczny obiekt
Korzystanie z szaletu w Jastarni jest bezpłatne. Fot. mat. prasowe.

W centrum Jastarni uruchomiona została nowa w pełni automatyczna toaleta publiczna. To kolejny tego typu obiekt w nadmorskiej miejscowości, ostatnio podobne inwestycje zrealizowano m.in. w: Gdańsku, Sopocie, Dźwirzynie, Mielnie, Rewalu czy Pruszczu Gdańskim.
Szalet w Jastarni poza luksusowym i uniwersalnym wyposażeniem wyróżnia się również zewnętrznym wyglądem. Nowa toaleta z pewnością już w najbliższy długi weekend okaże się przydatna nie tylko mieszkańcom, ale i wielu przybyłym turystom.

Czytaj też: Gminy przekonują się do toalet publicznych

Z zewnątrz nowy szalet prezentuje się bardzo atrakcyjnie, elewacja jest stylizowana na mur pruski. Na uwagę zasługuje nie tylko sam wzór, ale również szereg detali takich jak czterospadowy daszek z wbudowanym oświetleniem, dzięki czemu toaleta po zmroku jest bardzo dobrze widoczna. Jednak to, co najważniejsze czeka na każdego użytkownika w środku, a tam pełna automatyka i czystość oraz bezpieczeństwo na światowym poziomie.

Toaleta jest w pełni zautomatyzowana

Wodę, mydło, papier toaletowy oraz suszarkę otrzymamy po podłożeniu dłoni pod odpowiedni podajnik. Automatyczne drzwi przesuwne otworzymy również bezdotykowo. Po naszym wyjściu zarówno muszla jak i podłoga zostanie gruntownie umyta, a muszla dodatkowo zdezynfekowana i wysuszona. Z myślą o turystach wszelkie informacje oraz instrukcje występują w trzech językach: polskim, niemieckim oraz angielskim. Nie zabrakło również modułu audio instrukcji głosowej, która jest już standardem wyposażenia tego typu toalet publicznych.

Z myślą o osobach niepełnosprawnych szalet wyposażony został w szereg bezpiecznych poręczy. Nie zabrakło też przewijaka dla niemowląt, ogrzewania podłogowego oraz dyfuzora zapachów. Za nasze bezpieczeństwo odpowiada tutaj szereg czujników oraz systemów takich jak „Żądanie pomocy”, ppoż. kosze na śmieci oraz moduł GSM dla administratora. Toaleta może być dowolnie włączana i wyłączana z użytkowania np. na okres jesienno-zimowy lub noc. Z pewnością tego typu funkcja może się okazać przydatna, kiedy sezon turystyczny już się zakończy.

Nowa toaleta publiczna znajduje się tuż przy szkole podstawowej oraz gimnazjum przy ul Stelmaszczyka. Obecnie korzystanie z szaletu jest bezpłatne. Niewykluczone jednak, że w przyszłości może być pobierana opłata, bo nowy szalet w Jastarni posiada taką możliwość.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • byłwtoalecie, 2015-09-27 11:47:05

  Tylko w Polsce szalety są płatne. W cywilizowanych krajach, koszty pokrywa miasto albo gmina.
 • Siwy, 2015-09-26 23:40:41

  Do turysta: sraj na torach
 • Darek, 2015-07-23 12:59:01

  Ten szalet ma w środku dwa podajniki papieru automatyczny io zwykły. Jeśli w jednym zabrakło trzeba było sprawdzić drugi. Reszty nie wydaje, ale o tym jest naprawdę czytelna informacja bez przesady. Mi się podobała, ładna i nowoczesna zarazem.