PARTNER PORTALU
  • BGK

Tomasik: Potencjał logistyczny Śląska jest nieograniczony. Potrzebny jednak rozwój transportu intermodalnego

  • WNP.PL    12 lutego 2016 - 12:58
Tomasik: Potencjał logistyczny Śląska jest nieograniczony. Potrzebny jednak rozwój transportu intermodalnego
Na Śląsku przybywa inwestycji w infrastrukturę drogową ( Artur Tomasik, fot.PTWP)

- Niepokojący jest brak koordynacji rozwoju logistyki na Śląsku - mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego.
Potencjał Śląska jest nieograniczony jeśli chodzi o logistykę. Martwi mnie jednak brak koordynacji jej rozwoju - mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego. Jego zdaniem większe wsparcie rządu w zakresie legislacyjnym umożliwiłoby rozwój transportu intermodalnego, a w konsekwencji całego sektora magazynowego.

Na Śląsku przybywa inwestycji w infrastrukturę drogową: powstaje kolejny odcinek A1 w kierunku północnym, rozbudowywana jest S1 i DTŚ. To powoduje, że otwierają się kolejne możliwości i perspektywy dla rozwoju logistyki.

Czytaj też: Katowicka Strefa Kultury będzie się nadal rozwijać

Zdaniem Artura Tomasika, niepokojący jest jednak brak koordynacji rozwoju logistyki na Śląsku. - Dziś logistyka bardziej rozwija się miedzy firmami, buduje się magazyny, tam gdzie jest miejsce i działka, gdzie znajdzie się potencjalnego nabywcę. Mamy kilka takich obszarów, które można by w sposób kompleksowy rozwijać. Potrzebne jest jednak wsparcie i to nie tylko poprzez program regionalny, ale też wsparcie rządowe w zakresie specustawy o większej dostępności gruntów oraz w zakresie uzbrojenia terenów. To by umożliwiło rozwój transportu intermodalnego. Brakuje bowiem powiązania kolei z transportem drogowym i lotniczym. Mamy potężny potencjał, trzeba go wykorzystać - podkreśla Artur Tomasik.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.