Toruń bez ciepłej wody

Od 30 maja do 3 czerwca 2016 r. w Toruniu wystąpi przerwa w dostawie ciepła, w tym ciepłej wody użytkowej dla wszystkich odbiorców sieci ciepłowniczej.
Toruń bez ciepłej wody
Elektrociepłownia gazowa w EDF Toruń przyczyni się do poprawy powietrza w mieście. Fot. EDF

Przerwa jest spowodowana koniecznością podłączenia do istniejącej instalacji ciepłowniczej nowej instalacji gazowej – informuje EDF Polska. Firma przeprasza odbiorców za niedogodności i zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby wspomniane prace wykonać możliwie jak najszybciej.

Elektrociepłownia gazowa w EDF Toruń, która w 2017 r. zastąpi obecne kotły węglowe, powstaje przy ul. Ceramicznej. Będzie wyposażona w wysokosprawną i niskoemisyjną instalację kogeneracyjną, czyli produkującą jednocześnie energię elektryczną i ciepło, o łącznej zainstalowanej mocy cieplnej 330 MWt oraz mocy elektrycznej ok. 100 MWe.

Budowa elektrociepłowni gazowej w EDF Toruń rozpoczęła się lipcu 2015 roku, a uruchomienie elektrociepłowni planowane jest w pierwszym kwartale 2017 r.

Produkowane w elektrociepłowni gazowej ciepło zasili miejski system ciepłowniczy, a energia elektryczna przyczyni się do poprawy i zapewnienia długoletniego bezpieczeństwa energetycznego Torunia i regionu.

Pokryje wszystkie bieżące potrzeby cieplne odbiorców sieci ciepłowniczej oraz zapotrzebowanie szczytowe w okresie zimowym – przy bardzo niskiej temperaturze.

Dzięki zastąpieniu kotłów węglowych nową elektrociepłownią gazową, znacznie obniży się poziom emisji tlenków siarki (o 99 proc.), tlenku azotu (o 83 proc.) i pyłów (o 93 proc.), przyczyniając się do znaczącej poprawy jakości powietrza w Toruniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE