PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń: Uruchomienie nowej elektrociepłowni EDF tuż-tuż

  • wnp.pl    11 kwietnia 2017 - 11:46
Toruń: Uruchomienie nowej elektrociepłowni EDF tuż-tuż
EDF Toruń to producent i dostawca ciepła do ponad 100 tys. mieszkańców Torunia, lokalnych przedsiębiorstw i instytucji (fot. EDF Polska)

Na 21 kwietnia br. w Toruniu zaplanowano oficjalnie uruchomienie nowej elektrociepłowni gazowej EDF o mocy cieplnej 330 MWt i mocy elektrycznej ok. 100 MWe. Koszt inwestycji to ok. 550 mln zł. Nowa jednostka zastąpi stare kotły węglowe.
Nowa elektrociepłownia będzie wyposażona w wysokosprawną i niskoemisyjną instalację kogeneracyjną, produkującą energię elektryczną i ciepło o łącznej zainstalowanej mocy cieplnej 330 MWt (opcjonalnie do 390 MWt do 2025 roku) oraz mocy elektrycznej ok. 100 MWe, co pokryje bieżące potrzeby cieplne odbiorców oraz zapotrzebowanie szczytowe Torunia w okresie zimowym.

- Nowa elektrociepłownia gazowa w EDF Toruń zastąpi obecne kotły węglowe. Paliwem będzie gaz dostarczany przez spółkę PGNiG, co gwarantuje bezpieczeństwo i pewność dostaw ciepła dla mieszkańców Torunia z nowej elektrociepłowni – mówił wcześniej Robert Kowalski, prezes zarządu EDF Toruń.

Czytaj też: Toruńska geotermia kontra francuska EDF, czyli spór o ciepłą wodę

EDF Toruń to producent i dostawca ciepła do ponad 100 tys. mieszkańców Torunia, lokalnych przedsiębiorstw i instytucji. Z roczną produkcją ponad 2500 TJ zaspakaja 57 proc. potrzeb cieplnych Torunia. Spółka zapewnia całoroczne dostawy ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej i wentylacji. Obecnie dysponuje mocą cieplną ok. 375 MWt, elektryczną 2,2 MW i jest właścicielem miejskiej sieci ciepłowniczej o długości ponad 230 km.

Więcej czytaj na wnp.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Paweł, 2017-04-21 13:57:56

    Przecież to nie jest zdjęcie z EC Toruń!!!!!!