PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń uruchomił system informacji pasażerskiej

  • PAP    13 stycznia 2014 - 14:27
Toruń uruchomił system informacji pasażerskiej

Pierwsze 15 tablic systemu informacji pasażerskiej uruchomiono na przystankach tramwajowych w Toruniu. Pasażerowie mogą z nich odczytać informacje o najbliższych kursach oraz godzinę.
Jak poinformował w poniedziałek Marcin Maksim, dyrektor wydziału inwestycji i remontów toruńskiego magistratu, pierwsze 15 z 65 planowanych tablic informacyjnych zamontowanych zostało w dziesięciu lokalizacjach. Pozostałe będą montowane sukcesywnie do 15 czerwca.

Oprócz informacji o najbliższych kursach oraz godzinie tablice systemu informacji pasażerskiej mogą również ostrzegać o zagrożeniach i przekazywać ważne komunikaty. Cały projekt wdrożenia systemu kosztować będzie miasto prawie 4,5 mln zł. Docelowo na przystankach tramwajowych staną 63 jednostronne, 3-wierszowe oraz dwie dwustronne 8-wierszowe elektroniczne tablice informacyjne.

Zamontowane również zostanie 40 urządzeń lokalizujących pojazdy z urządzeniami do komunikacji z serwerem. Urządzenia lokalizacyjne będą łączyć się z nowymi stanowiskami dyspozytorskimi oraz nadzorem ruchu. Do obsługi systemu dyspozytorzy ruchu tramwajowego odbędą niezbędne szkolenie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.