PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń wprowadzi 50-procentową zniżkę na parking dla odpowiedzialnych przedsiębiorców

  • MN    23 stycznia 2017 - 14:10
Toruń wprowadzi 50-procentową zniżkę na parking dla odpowiedzialnych przedsiębiorców
Miesięczny abonament na miejsce parkingowe wyniesie 300 zł po zniżce. (fot. pexels.com)

• Wybrani przedsiębiorcy prowadzący działalność na starówce w Toruniu będą mogli wykupić abonament na parkowanie z 50-procentową bonifikatą.
• Warunek jest taki, że muszą oni prowadzić działalność na rzecz społeczności lokalnej o charakterze biznesu społecznie odpowiedzialnego.
• To propozycja uchwały, nad którą pochylą się radni podczas najbliższej sesji, 26 stycznia 2017 r.
- Toruń jest pierwszym miastem w Polsce, które w prawie miejscowym zwraca uwagę na istotę i potrzebę strategii społecznie odpowiedzialnego biznesu – mówi zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Rasielewski. – Prezydencki projekt uchwały to również usystematyzowanie zmian, które zapowiadaliśmy w obrębie starówki.

Przedsiębiorcy, którzy poza standardową działalnością gospodarczą prowadzą na terenie Zespołu Staromiejskiego w Toruniu działalność na rzecz społeczności lokalnej o charakterze biznesu społecznie odpowiedzialnego będą mieli możliwość wykupienia abonamentu zastrzeżonego stanowiska postojowego tzw. koperty z 50-procentową bonifikatą.

O jaką działalność dokładnie chodzi? Jak tłumaczy magistrat, wśród ponadstandardowych działań wyróżnia się m. in.:

- inicjatywy o charakterze marketingowym, w tym podejmowane w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi, mające na celu aktywizowanie społeczności lokalnej;

- długofalowe strategiczne zaangażowanie wspólnie z partnerami społecznymi na rzecz rozwiązywania problemów społecznych;

- okresowe dobroczynne wsparcie finansowe lub rzeczowe udzielane w odpowiedzi na prośby organizacji społecznych i pozarządowych).

Czytaj też: W Łodzi rewolucyjne zmiany w komunikacji miejskiej

Jednym z głównych celów „Programu działań społeczno-gospodarczych dla zespołu staromiejskiego w Toruniu” jest aktywizacja społeczna i gospodarcza mieszkańców starówki obejmująca m.in. wsparcie dla rodzin, organizację spotkań społeczności lokalnej, promocję zdrowia i profilaktykę uzależnień.

Jedno zastrzeżone miejsce postojowe z 50-procentową bonifikatą będzie kosztować miesięcznie 300 zł, zamiast 600 zł.

Prezydencki projekt uchwały dotyczący zmian w Strefie Płatnego Parkowania zostanie przedstawiony radnym podczas najbliższej 34. sesji, w czwartek 26 stycznia 2017 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.