PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruńskie Czerniewice pozbywają się oczyszczalni

  • JS    28 listopada 2017 - 23:17
Toruńskie Czerniewice pozbywają się oczyszczalni
Mieszkańcy Czerniewic od dawna postulowali likwidację osiedlowej oczyszczalni ścieków (fot. torun.pl)

Toruń oraz część okolicznych gmin już wkrótce będzie obsługiwać jedna oczyszczalnia ścieków.
W pierwszych dniach grudnia przestanie funkcjonować osiedlowa oczyszczalnia ścieków w Czerniewicach. Nieczystości z tego osiedla będą od tej pory kierowane poprzez system tłoczny aż do centralnej toruńskiej oczyszczalni przy Szosie Bydgoskiej. Tym samym w Toruniu będzie tylko jedna, główna oczyszczalnia, która obsłuży nie tylko samo miasto, ale także część okolicznych gmin. Oczyszczalnia ta właśnie przechodzi modernizację, która zwiększy efektywność jej pracy i poprawi funkcjonalność całego obiektu.

Mieszkańcy Czerniewic od dawna postulowali likwidację osiedlowej oczyszczalni ścieków. Stało się to możliwe po uzyskaniu dofinansowania europejskiego w ramach dużego, wartego ponad 100 milionów złotych projektu Toruńskich Wodociągów. Kontrakt dotyczący Czerniewic wart jest prawie 2 miliony złotych, w ramach których wybudowano przepompownię ścieków, przewód tłoczny ściekowy wzdłuż ulicy Włocławskiej oraz przewód wodociągowy. Wykonawca - grudziądzka firma Melbud - dokona także fizycznej likwidacji samego obiektu tej osiedlowej oczyszczalni, co powinno nastąpić w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Całość projektu, obecnie realizowanego przez Toruńskie Wodociągi, oprócz działań w Czerniewicach oraz na centralnej oczyszczalni ścieków, obejmuje jeszcze modernizację głównego kolektora ściekowego miasta, tak zwanego kolektora B, modernizację i wymianę wielu kilometrów rur kanalizacyjnych i wodociągowych, a także budowę dużego kolektora deszczowego w ulicy Chrobrego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.