PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruńskie tramwaje wracają na tory

  • GK    13 sierpnia 2013 - 13:36
Toruńskie tramwaje wracają na tory

Od 13 sierpnia 2013 roku po przerwie zostaną wznowione kursy toruńskich tramwajów nr 1 i 5 oraz linii nocnej 1N.
Od 13 sierpnia 2013 r. tramwaje linii nr 1, 5 i nocnej 1N wrócą na swoje stałe trasy. Jednocześnie przestaną kursować autobusy zastępcze nr 51 i 52. Przerwa była związana z kolejnym etapem budowy węzła przesiadkowego w al. Solidarności.

Drogowcy podłączali torowiska na Wałach gen. Sikorskiego z nowym układem powstającym w al. Solidarności.

Przerwa w kursowaniu wszystkich linii tramwajowych rozpoczęła się 1 sierpnia 2013 roku. Związana była z budową nowej linii tramwajowej na Bielany.

Na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza, Broniewskiego i Bema przebudowano infrastrukturę podziemną oraz układ torowy. Robotnicy weszli też na torowisko w pobliżu krzyżówki ul. Sienkiewicza i Bydgoskiej. Prowadzili także doraźne remonty w pobliżu pl. Rapackiego oraz przy parku miejskim na Bydgoskim Przedmieściu.

Wciąż trwają prace związane z przebudową torowiska na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza, Broniewskiego i Bema. Wstrzymany jest ruch tramwajów nr 2 i 4 w obu kierunkach na odcinku od ul. Uniwersyteckiej do Sienkiewicza.

Na trasie między pętlą przy Elanie lub ul. Wschodniej do Motoareny kursować będą linie nr 3 (jako całodzienna) i 4. Pojadą zmienioną trasą - ul. Uniwersytecką, pl. Teatralnym, pl. Rapackiego, Bydgoską oraz Sienkiewicza.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: