PARTNER PORTALU
  • BGK

Tour de Pologne w Warszawie. Będą utrudnienia w ruchu

  • em    29 lipca 2015 - 13:57
Tour de Pologne w Warszawie. Będą utrudnienia w ruchu
Uroczyste otwarcie wyścigu nastąpi na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie skąd kolarze wyruszą na trasę pierwszego etapu (fot. facebook)

72. edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne rozpocznie się w niedzielę (2 sierpnia) w Warszawie. Kolarze przejadą m.in. ulicami Śródmieścia i Żoliborza, co może spowodować utrudnienia w ruchu.
Największa cyklicznie organizowana sportowa impreza w Polsce będzie rozgrywana w tym roku pod hasłem „Łączymy stolice”. Rowerowy wyścig to tradycyjnie okazja też do promocji miast i regionów. Z pełną trasą przejazdu maratonu można zapoznać się tutaj.

Pierwsze, symboliczne 122 kilometry spośród 1076, zawodnicy pokonają po warszawskich ulicach.

Utrudnienia przez cały weekend

Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia już od godzin porannych w sobotę. Meta etapu zostanie ustawiona na pl. Teatralnym, dlatego w sobotę, o godz. 7.30 zamknięte dla ruchu zostaną: pl. Teatralny, ul. Senatorska (od ul. Bielańskiej do ul. Miodowej), Moliera, Wierzbowa, Nowy Przejazd, pl. Piłsudskiego (możliwy będzie przejazd w ciągu ul. Królewskiej od ul. Marszałkowskiej do ul. Krakowskie Przedmieście).

Ruch na tych ulicach zostanie przywrócony po zakończeniu zawodów i zdemontowaniu sceny, czyli w niedzielę, ok. godz. 22.

Ponadto od soboty, od godz. 6 do niedzieli, do godz. 23 wprowadzony zostanie zakaz parkowania na ulicach: Senatorska, pl. Teatralny, Moliera, Wierzbowa, pl. Piłsudskiego, Królewska, Krakowskie Przedmieście, Karowa, Bielańska, Nowy Przejazd.

W niedzielę, już od godz. 5 rano zamknięte będą ulice na odcinku 1 kilometra do mety, czyli: Senatorska, pl. Piłsudskiego, Królewska i Krakowskie Przedmieście.

Od godz. 8 zamknięte zostaną ulice na rundzie Mini Tour de Pologne: Senatorska, Miodowa, pl. Krasińskich, Bonifraterska, Konwiktorska, Sanguszki, Wybrzeże Gdańskie i Wybrzeże Kościuszkowskie (jezdnie zachodnie w kierunku Wilanowa), Karowa, Krakowskie Przedmieście, Królewska, pl. Piłsudskiego, Wierzbowa, pl. Teatralny.

Start na Stadionie Narodowym

Start honorowy I etapu Tour de Pologne odbędzie się na Stadionie Narodowym. Kolarze ruszą stąd w niedzielę, o godz. 13.55, a następnie przejadą ulicami: Wybrzeże Szczecińskie, Most Świętokrzyski, Dobra, Karowa, Krakowskie Przedmieście, Królewska, pl. Piłsudskiego, Wierzbowa i Senatorska na ul. Miodową, gdzie będzie miał miejsce tzw. start ostry o godz. 14.

Już od godz. 11 wyłączone z ruchu zostaną wszystkie ulice na pętli, na której będą ścigali się uczestnicy I etapu - Senatorska, Miodowa, pl. Krasińskich, Bonifraterska, Muranowska, Andersa, Mickiewicza, pl. Inwalidów, Mickiewicza, pl. Wilsona, Słowackiego, Potocka, Gwiaździsta, Krasińskiego, Wybrzeże Gdyńskie, Wybrzeże Gdańskie i Wybrzeże Kościuszkowskie (jezdnie zachodnie w kierunku Wilanowa; utrzymany będzie dojazd jednym pasem do ul. Nowy Zjazd), Karowa, Krakowskie Przedmieście, Królewska, pl. Piłsudskiego, Wierzbowa, pl. Teatralny.

Ostatni zawodnicy powinni dotrzeć na metę do godz. 16.45.

Na zmiany muszą przygotować się także pasażerowie komunikacji miejskiej w rejonie pl. Piłsudskiego, Żoliborza i Wisłostrady - powiedział w środę Grzegorz Dragan ze stołecznego ZTM. Szczegółowe informacje mają być dostępne na stronie www.ztm.waw.pl/.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.