PARTNER PORTALU
  • BGK

Tramwaj Konstantynów Łódzki-Łódź: Nocna linia N9 będzie kursować w weekendy

  • PAP/AT    2 marca 2016 - 13:45
Tramwaj Konstantynów Łódzki-Łódź: Nocna linia N9 będzie kursować w weekendy
Uruchomienie nocnego połączenia N9 było inicjatywą mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego (fot.PTWP)

• Mieszkańcy Konstantynowa Łódzkiego i Łodzi będą mogli korzystać z nowej weekendowej nocnej linii tramwajowej N9.
• Linia będzie łączyła oba miasta.
• Połączenie zostanie uruchomione z piątku na sobotę.
• Będzie finansowane z budżetu obywatelskiego Konstantynowa Łódzkiego.
Jak podkreślili w środę (2 marca) podczas konferencji prasowej burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz i prezes MPK-Łódź Zbigniew Papierski, będzie to pierwsze w historii łódzkiego przewoźnika nocne połączenie tramwajowe łączące oba miasta. W ciągu dnia na tej trasie kursują tramwaje linii 9 i 43.

"Do tej pory nasi mieszkańcy korzystający w weekendy z oferty kulturalnej i rozrywkowej Łodzi po godz. 23 byli zdani na siebie. Aby dojechać do domów musieli korzystać z taksówek lub własnych samochodów. Cieszę się, że od teraz będą mieli alternatywę w postaci komunikacji miejskiej" - powiedział burmistrz.

Dodał, że uruchomienie nocnego połączenia N9 było inicjatywą mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego, którzy wybrali m.in. ten projekt w ubiegłorocznym głosowaniu w budżecie obywatelskim.

Tramwaje N9 od najbliższego weekendu będą kursowały w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Zaplanowano po dwa kursy - z Łodzi wyruszą o godz. 00.30 i 2.30, a w przeciwnym kierunku o godz. 1.47 i 3.14. Jak uzasadnili we wniosku pomysłodawcy projektu o tej samej porze odjeżdżają autobusy do Pabianic i "ten wariant się sprawdził". W Łodzi trasa rozpocznie się na przystanku Piotrkowska Centrum, a w Konstantynowie Łódzkim zakończy na Placu Wolności. Czas przejazdu to około 41 minut. Na trasie obowiązywać mają bilety łódzkiego MPK.

To będzie czwarte nocne połączenie do podłódzkich miejscowości obsługiwane przez MPK-Łódź. Wcześniej komunikacją miejską można było dojechać do Zgierza i Ozorkowa, Aleksandrowa Łódzkiego i Andrespola oraz Pabianic.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.