PARTNER PORTALU
  • BGK

Tramwaj na toruńskie Bielany coraz bliżej

  • lk    30 grudnia 2010 - 10:37
Tramwaj na toruńskie Bielany coraz bliżej

Lada dzień ruszy projektowanie nowej linii tramwajowej w Toruniu. 29 grudnia 2010 r. prezydent Michał Zaleski podpisał umowę z Budimeksem na zaprojektowanie i wybudowanie trasy do pętli na Bielanach.
Inwestycja będzie prowadzona w systemie "projektuj i buduj", co przyspiesza czas realizacji, gdyż na oba etapy prac – projekt i wykonanie - nie trzeba organizować odrębnych przetargów. W ramach umowy firma Budimex S. A. zaprojektuje i wybuduje linię tramwajową do kompleksu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika od skrzyżowania ulicy Bema i Sienkiewicza, przez Sienkiewicza, Gagarina i Szosę Okrężną do pętli tramwajowej Bielany, a także linię tramwajową w alei Solidarności wraz z węzłem integracyjnym tramwajowo-autobusowym. Powstaną też trzy tory odstawcze postojowe na pętli tramwajowej przy ulicy Olimpijskiej. Te trzy zadania kosztowały będą łącznie 47,3 mln zł.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

- Realizacja tego zadania jest dla miasta bardzo ważna, gdyż połączy osiedla Rubinkowo i na Skarpie z Bielanami i miasteczkiem akademickim. To jednak nie koniec tramwajowych inwestycji, gdyż mamy jeszcze pozostałe części projektu "Rozwój sieci komunikacji tramwajowej w Toruniu w latach 2007-2013", a także kolejne wielkie przedsięwzięcie, czyli BiT City – powiedział prezydent Zaleski przy podpisaniu umowy.

Czytaj też:

Szybkim tramwajem na dworzec zachodni

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.