PARTNER PORTALU
  • BGK

Tramwajami i autobusami na Śląsku za darmo. 1 listopada

  • aw/PAP    21 października 2015 - 17:27
Tramwajami i autobusami na Śląsku za darmo. 1 listopada
Pomysł darmowej komunikacji 1 listopada wpłynął z Rudy Śl. (fot..kzkgop.com.pl)

Pasażerowie Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (KZK GOP) po raz pierwszy 1 listopada będą jeździć komunikacją miejską za darmo - poinformował związek.
Decyzję o zwolnieniu z opłat za przejazd w dniu Wszystkich Świętych podjął zarząd KZK GOP. Pomysł wpłynął z miasta Ruda Śląska. "Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców aglomeracji do wybrania w tym dniu transportu publicznego" - wyjaśnił przewodniczący zarządu Roman Urbańczyk.

1 listopada większy ruch

1 listopada na drogach zawsze panuje bardzo duży ruch, zwłaszcza w okolicach cmentarzy. Związek od lat zachęca pasażerów, aby w tym dniu korzystali z dojazdu autobusami lub tramwajami. Pojazdy komunikacji miejskiej jeżdżą częściej i uruchamiane są dodatkowe linie.

"Mamy nadzieję, że możliwość bezpłatnej podróży będzie dodatkowym argumentem za tym, aby skorzystać z przygotowanej oferty" - dodał Urbańczyk.

Przez dwa dni, w sobotę 31 października i w niedzielę 1 listopada, komunikacja miejska będzie funkcjonowała według sobotnich rozkładów jazdy. W te dwa dni na wybranych liniach będą obowiązywały specjalne rozkłady jazdy, oznaczone jako "Wszystkich Świętych". Jak co roku przygotowane zostały również ułatwienia w dojeździe do cmentarzy. Autobusy i tramwaje pojadą częściej, zostaną także uruchomione dodatkowe linie, które będą kursować w Gliwicach, Katowicach, Sosnowcu i Będzinie, Chorzowie, Knurowie oraz w Czeladzi.

W związku z dniem wolnym od handlu, przypadającym 1 listopada, nie będą z kolei kursowały linie dowożące do centrów handlowych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.