PARTNER PORTALU
  • BGK

Tramwaje wróciły na rondo Kaponiera w Poznaniu

  • PAP    18 stycznia 2014 - 11:00
Tramwaje wróciły na rondo Kaponiera w Poznaniu

18 stycznia, po półtorarocznej przerwie, na rondo Kaponiera w Poznaniu wróciły tramwaje. Rano nie odnotowano żadnych problemów związanych z funkcjonowaniem nowo otwartego węzła komunikacyjnego. Przez rondo przejeżdża siedem linii tramwajowych.
Trasą kursują linie: 5, 8, 10, 11, 13, 15 i 18. Tramwaje nie mogą zatrzymywać się na modernizowanym rondzie, gdyż wciąż trwają na nim prace budowlane. Do ukończenia pozostała wschodnia część jezdni samochodowej oraz przebudowa mostu Uniwersyteckiego.

Jak poinformował dyżurny Nadzoru Ruchu MPK w Poznaniu, ruch na rondzie Kaponiera przebiega sprawnie, a od rana nie odnotowano żadnych problemów związanych z przejazdem tramwajów. Na moście Teatralnym, gdzie pasażerowie mogą wsiadać do pojazdów kursujących przez węzeł, w sobotę rano stali pracownicy Nadzoru Ruchu, którzy kontrolowali sytuację.

W sobotę zmienił się również ruch samochodowy na rondzie. Do tej pory możliwy był jedynie przejazd z zachodu na wschód. W sobotę rano kierowcom udostępniono zachodnią jezdnię ul. Roosevelta, na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Bukowskiego. W ruchu samochodowym obowiązywać będzie tylko jeden kierunek jazdy - od mostu Teatralnego w kierunku mostu Dworcowego.

Prace modernizacyjne na rondzie Kaponiera rozpoczęły się w sierpniu 2011 roku. Ich zakończenie planowane jest na sierpień 2015 roku.

Koszt inwestycji to 209 mln 452 tys. zł brutto. Inwestycja jest dofinansowywana z Funduszu Spójności UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wysokość dotacji wynosi 55,78 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.