PARTNER PORTALU
  • BGK

Tramwaje zjeżdżają z Targowej

  • GK/ztm.waw.pl    29 września 2011 - 10:43
Tramwaje zjeżdżają z Targowej

Budowa metra wkracza na Pragę. Rozpoczynają się prace przygotowawcze do budowy stacji Dworzec Wileński.
W związku z tym, 1 października wyłączony zostanie ruch tramwajowy na ul. Targowej, na odcinku od Dworca Wileńskiego do ul. Kijowskiej. Tramwaje wrócą tam dopiero po zakończeniu budowy stacji podziemnej kolei.

Remontowany będzie odcinek torów tramwajowych od ul. Kijowskiej do Białostockiej. Roboty będą prowadzone tylko na odcinkach, które nie będą rozbierane na czas budowy metra na Pradze. Dodatkowo, w czasie robót tramwajowych, wykonane zostaną przebudowy na ul. Targowej konieczne do wprowadzenia nowej organizacji ruchu w rejonie pl. Wileńskiego – przejazdy przez ul. Targową oraz sygnalizacja świetlna.

Od 1 października na trasy objazdowe zostaną skierowane linie: 3, 8, 20, 22, 25, 26 i 28. Nowy układ tras tramwajowych na prawym brzegu Wisły uwzględnia także trwające prace torowe w al. Zielenieckiej.

W czasie wyłączenia ruchu tramwajowego uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-1, kursująca między Dworcem Wschodnim i Nowolipkami. Autobus będzie kursował tylko do momentu wprowadzenia nowej organizacji ruchu w rejonie pl. Wileńskiego, czyli do 15 października. Potem zostanie zastąpiony przez nową linię 226.

Szczegółowe zmiany tutaj. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.