PARTNER PORTALU
 • BGK

Tramwaje znikną aż na 3 lata

 • AZA    2 września 2010 - 15:32

Budowa centralnego odcinka II linii metra spowoduje, że z Prostej w Warszawie znikną tramwaje. Na trzy lata.
Prace przy budowie centralnego odcinka II linii metra wkraczają w kolejny etap. Od 6 września, na ponad trzy lata, wyłączony zostanie ruch tramwajowy na ulicach: Skierniewickiej, Kasprzaka i Prostej.

Wprowadzenie nowej organizacji ruchu w tym rejonie Woli ma związek z przygotowaniami do budowy szybu startowego dla tarcz TBM. Z tego miejsca rozpoczną one drążenie tuneli. Wyłączenie ruchu tramwajowego spowodowane jest koniecznością wybudowania, na wysokości ul. Korczaka, przejazdu przez tory tramwajowe, który będzie wykorzystywany przez samochody osobowe - poinformował stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego.

Od 6 września tramwaje zostaną skierowane na trasy objazdowe, zostanie również zawieszone również funkcjonowanie niektórych przystanków tramwajowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Teresa, 2010-09-03 20:41:20

  Musi być 3 lata trudniej aby nastepnie zawsze było lepiej. Polak lub Polka zawsze narzekają. Mieszkańcy wsi nigdy niemieli środków komunikacji miejskiej / pojęcie ' komunikacja wiejska" nie jest znane/ a jednak poprzez trudne życie funkcjonują a może nawet są zdrowsi niż wszyscy w...ygodni.  rozwiń
 • Marian K., 2010-09-03 19:28:21

  Czy naprawdę aż na 3 lata zostanie wstrzymany ruch tramwajowy,dlaczego tak długo?
 • leda, 2010-09-03 14:39:45

  Trudno zrozumieć, dlaczego aż przez trzy lata ta część miasta musi być pozbawiona komunikacji tramwajowej - wydawałoby się, że budowa metra to i w Polsce nie jest już technologia nieznana, ale jak widać - Polak potrafi...Pogratulować tylko fachowości władzom miasta!