PARTNER PORTALU
  • BGK

Tramwajem do kampusu uniwersyteckiego w Toruniu

  • PAP    27 lutego 2013 - 21:25
Tramwajem do kampusu uniwersyteckiego w Toruniu

Na początku marca rozpocznie się w Toruniu budowa linii tramwajowej, dzięki której będzie można dotrzeć do kampusu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na osiedlu Bielany - poinformował w środę prezydent miasta Michał Zaleski.
Realizację inwestycji powierzono firmie Budimex. Zbudowana zostanie linia tramwajowa do kampusu UMK, prowadząca od skrzyżowania ulicy Bema i Sienkiewicza, przez ulice Sienkiewicza, Gagarina i Szosę Okrężną. W ten sposób tramwajem będzie można dotrzeć do uniwersytetu w zachodniej części miasta na osiedla Rubinkowo i Na Skarpie, które są położne na wschodzie. Budowa ma zostać zakończona do czerwca 2014 r.

Budowa linii na Bielany jest częścią projektu "Rozwój sieci komunikacji tramwajowej w Toruniu w latach 2017-2013". Założeniem inwestycji jest poprawienie jakości podróżowania, zmniejszenie ruchu samochodowego, a w konsekwencji organicznie emisji spalin. Całe przedsięwzięcie będzie kosztować 47,3 mln zł, a sfinansowane zostanie z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i budżetu Torunia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.