PARTNER PORTALU
  • BGK

Tramwajem przez most Skłodowskiej-Curie

  • PAP    19 stycznia 2013 - 09:00
Tramwajem przez most Skłodowskiej-Curie

Od poniedziałku tramwaje będą jeździć przez most Skłodowskiej-Curie, łączący Białołękę z Bielanami w Warszawie - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego. W piątek zgodę na użytkowanie części tramwajowej przeprawy wydał nadzór budowlany.
Tramwaje linii 2 będą kursowały od przystanku Stare Świdry (Białołęka) do stacji na węźle komunikacyjnym Młociny (Bielany) co 5 minut w godzinach szczytu i co 7,5 minuty poza szczytem i w dni świąteczne - podał ZTM. Pasażerowie będą mogli korzystać ze specjalnie uruchomionego przystanku tramwajowego blisko wejścia do stacji metra Młociny. Przez most pasażerowie komunikacji miejskiej mogą przejeżdżać także autobusami.

Jak podał ZTM, przy okazji uruchomienia linii wprowadzono zmiany w komunikacji autobusowej, które mają zachęcić mieszkańców wchodzących w skład Białołęki Tarchomina i Nowodworów do podróżowania tramwajem. Dojazd do tramwaju zapewniono m.in. mieszkańcom ulicy Odkrytej, Nowodworskiej i Świderskiej. Oprócz tego do "dwójki" dojadą również pasażerowie z Bukowa i gminy Jabłonna - podał ZTM.

Mazowiecki wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego Jaromir Grabowski poinformował, że w piątek po południu nadzór wydał decyzję o dopuszczeniu do użytkowania części tramwajowej mostu.

Mostem Skłodowskiej-Curie będą jeździć tramwaje dwukierunkowe, które aby zmienić kierunek jazdy na przeciwny nie muszą zawracać na pętli (kabina motorniczego znajduje się na obu końcach pojazdu, a drzwi po obu stronach). Takie rozwiązanie jest konieczne, gdyż tramwaje przez most będą dojeżdżać do ul. Myśliborskiej, gdzie nie ma pętli, gdyż planowo torowisko ma prowadzić dalej - ul. Światowida - aż do os. Winnica.

Most Marii Skłodowskiej-Curie łączy Białołękę z Bielanami. To jedna z największych inwestycji miejskich ostatnich lat. Częścią drogową przeprawy samochody mogą jeździć od marca ub. roku

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Klasykow, 2013-01-21 10:45:59

    Wspaniala wiadomosc ale znow tylko dla mieszkancow Tarchomina i Nowodworow! Po raz kolejny zostaly wprowadzone "udogodnienia" komunikacyjne dla wybranej grupy, zapominajac o mieszkajacych np. wzdluz ulicy Modlinskiej. Potwierdza to fakt, ze Most Polnocy sluzy tylko mieszkancom Tarchomina i... Nowodworow - to stad jezdza autobusy i tramwaje przez most do metra Mlociny. Reszta dojezdza az do stacji Marymont lub musi sie przesiadac. Gratuluje wspanialomyslnosci!!!  rozwiń