PARTNER PORTALU
  • BGK

Tramwajem z Warszawy do Konstancina?

  • www.konstancin24.eu    26 lipca 2013 - 18:56
Tramwajem z Warszawy do Konstancina?

Warszawscy urzędnicy zaprezentowali niedawno propozycje nowych linii tramwajowych. Lista składa się aż z 80 nowych tras. Jedną z nich jest linia tramwajowa z Warszawy do Konstancina-Jeziorny.
W lipcu wybrano firmę konsultingową, która oceni zasadność propozycji od strony komunikacyjnej i ekonomicznej.

Urzędnicy przygotowali listę połączeń tramwajowych złożoną z 80 pozycji, niektóre w kilku wariantach. Propozycje zawierają m.in. połączenia tramwajowe z Warszawy do Konstancina, Piaseczna, czy Janek.

Po przedstawieniu propozycji stołeczny ratusz ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji perspektywicznej sieci tramwajowej w Warszawie. We wtorek 9 lipca otwarto oferty - najtańszą złożyła brytyjska firma Halcrow Group Limited.

Niektóre propozycje urzędników są mocno zaskakujące, np. linia tramwajowa do położonego 40 kilometrów od granic Warszawy Sochaczewa. Nie wiadomo również, jak miałaby wyglądać linia do Piaseczna. Tramwaje mogłyby się nie zmieścić pod wiaduktem południowej obwodnicy Warszawy, ponieważ nikt wcześniej tego nie zakładał.

Bez względu na to, jak bardzo pomysły odbiegają od rzeczywistości trzeba przyznać, że pomysł rozbudowy połączeń tramwajowych jest jak najbardziej zasadny.

Tramwaje mogłyby zastąpić kolejne linie metra, których budowa jest niewspółmiernie wyższa. Być może mieszkańcy Konstancina doczekają się połączenia tramwajowego z Warszawą, jeśli tylko firma konsultingowa uzna zasadność takiej linii, a urzędnicy ze stolicy znajdą w budżecie środki na inwestycję.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • bez/Radny, 2013-07-30 17:16:35

    Pierdu, pierdu. Gronkowietz czuje już przysłowiowy smród koło d... i wydala z siebie (za pośrednictwem usłużnych wazelin) różne pomysły. Oczywiście linie tramwajowe jako uzupełnienie linii metra są stosowane wszędzie na świecie. W POlsce niekoniecznie. Ale kiedy jest już smród, to bakteria gronkowtz...a wszystko będzie obiecywać. Czekamy na obietnicę linii tramwajowej z W-wy do Zakopca i do Władysławowa. A co.., jak już obiecywać to bogato... Tfusk nie musi mieć monopolu na obiecywanie złotych gór i zielonych wysp.......  rozwiń