PARTNER PORTALU
  • BGK

Tramwajowa zajezdnia stoi otworem

  • PAP    29 września 2012 - 09:02
Tramwajowa zajezdnia stoi otworem

Nauka jazdy tramwajem z instruktorem oraz pokaz akcji ratowniczej po zderzeniu tramwaju z samochodem - znalazły się w programie Dnia Otwartego Zajezdni Tramwajowej w Gliwicach. Impreza odbędzie się w sobotę.
Zajezdnia Tramwajowa w Gliwicach obchodzi w tym roku 40 lat istnienia. Dzień Otwarty Zajezdni wpisuje się także w "Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu".

Imprezę zapoczątkuje przejazd tramwajów, które wyruszą z Placu Wolności w Zabrzu do Zajezdni w Gliwicach.

Zwiedzający zajezdnię będą mieli okazję obejrzeć tramwaje, zaplecze techniczne oraz wziąć udział w roli obserwatora w tzw. crash teście - pokazowym zderzeniu tramwaju z samochodem. "Zainteresowani będą mogli poprowadzić tramwaj pod okiem instruktora a także zobaczyć akcję wykolejania wagonu" - poinformował rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie Andrzej Zowada.

Zajezdnię będzie można zwiedzać z przewodnikiem.

W programie znalazły się także m.in. wystawa poświęcona historii tramwajów w regionie, wystawa plastyczna pt. "Tramwaj przyjazny środowisku" oraz gry i zabawy dla dzieci.

Jak poinformowało biuro prasowe spółki, celem imprezy jest popularyzacja komunikacji tramwajowej jako szybkiego, ekologicznego i przyjaznego mieszkańcom środka komunikacji zbiorowej w regionie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: