PARTNER PORTALU
  • BGK

Transport publiczny szansą dla regionu

  • PAP    3 grudnia 2010 - 18:45

Spójny system pasażerskiego transportu publicznego może być szansą dla rozwoju regionu radomskiego - mówił w piątek dziennikarzom nowo wybrany członek zarządu województwa mazowieckiego Leszek Ruszczyk.
Wybrany w czwartek członek nowego zarządu woj. mazowieckiego podkreślał, że szczególnie bliski jest mu rozwój pasażerskiego transportu publicznego. Zagadnieniem tym zajmował się on, będąc radnym w minionej kadencji Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Według Ruszczyka, ze spójnego systemu pasażerskiego, opartego m.in. na komunikacji miejskiej, podmiejskiej i PKS, mogliby korzystać nie tylko mieszkańcy największego w regionie miasta - Radomia, ale i pozostałych gmin dawnego woj. radomskiego.

- Być może pokazalibyśmy Mazowszu, a może nawet całej Polsce, że można zrobić spójny system podróżowania po całym regionie, który przyczyniłby się do przyciągnięcia inwestorów - przekonywał Ruszczyk. Według niego transport podmiejski połączony z transportem miejskim, będzie "jak krwiobieg dla rozwijającego się Radomia".

Ruszczyk zapowiedział też, że będzie kontynuował prace rozpoczęte w zarządzie przez jego poprzednika Piotra Szprendałowicza, m.in. z zakresu infrastruktury i transportu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.