PARTNER PORTALU
  • BGK

Transport publiczny w Krakowie: 77 nowych autobusów pojawi się w przyszłym roku

  • MN    14 grudnia 2016 - 16:11
Transport publiczny w Krakowie: 77 nowych autobusów pojawi się w przyszłym roku
Nowoczesne autobusy w przyszłym roku wyjadą na ulice Krakowa. (fot. Tomasz Bielecki/MPK Kraków)

• W przyszłym roku na krakowskie ulice wyjedzie 77 nowych autobusów.
• Są to 18-metrowe przegubowe pojazdy, spełniające normy środowiska Euro 6.
• Mają poprawić jakość powietrza i zwiększyć komfort jazdy krakowianom.
Krakowskie MPK w latach 2016 i 2017 zakupiła prawie 200 nowych, przyjaznych dla środowiska autobusów. Od podpisania umowy producent Solaris Bus & Coach SA będzie miał siedem miesięcy na dostarczenie wszystkich autobusów do Krakowa. To oznacza, że zaczną wozić pasażerów w połowie przyszłego roku.

- Inwestycja w niskoemisyjny transport publiczny jest dla takiego miasta jak Kraków, jednym z priorytetowych zadań. Jesteśmy dumni, że firma Solaris może aktywnie brać udział w programie unowocześniania komunikacji miejskiej w Krakowie. Przewoźnika i pasażerów możemy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań aby dostarczyć wszystkie 77 autobusów terminowo i w jak najwyższej jakości – mówi Solange Olszewska, prezes Solaris Bus & Coach.

Autobusy będą niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, monitoring, automat biletowy i ekrany o wysokiej rozdzielczości, prezentujące informację pasażerską. Zamówienie opiewa na kwotę 120,8 mln zł netto.

Dodajmy, że MPK w Krakowie zakupił również dwanaście autobusów hybrydowych, które na ulice miasta wyjechały we wtorek (13 grudnia).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • BUSOMAT PL, 2016-12-14 21:00:41

    Bardzo dobrze. Im więcej autobusów tym lepiej.