Transport publiczny w Krakowie: 77 nowych autobusów pojawi się w przyszłym roku

• W przyszłym roku na krakowskie ulice wyjedzie 77 nowych autobusów.
• Są to 18-metrowe przegubowe pojazdy, spełniające normy środowiska Euro 6.
• Mają poprawić jakość powietrza i zwiększyć komfort jazdy krakowianom.
Transport publiczny w Krakowie: 77 nowych autobusów pojawi się w przyszłym roku
Nowoczesne autobusy w przyszłym roku wyjadą na ulice Krakowa. (fot. Tomasz Bielecki/MPK Kraków)

Krakowskie MPK w latach 2016 i 2017 zakupiła prawie 200 nowych, przyjaznych dla środowiska autobusów. Od podpisania umowy producent Solaris Bus & Coach SA będzie miał siedem miesięcy na dostarczenie wszystkich autobusów do Krakowa. To oznacza, że zaczną wozić pasażerów w połowie przyszłego roku.

- Inwestycja w niskoemisyjny transport publiczny jest dla takiego miasta jak Kraków, jednym z priorytetowych zadań. Jesteśmy dumni, że firma Solaris może aktywnie brać udział w programie unowocześniania komunikacji miejskiej w Krakowie. Przewoźnika i pasażerów możemy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań aby dostarczyć wszystkie 77 autobusów terminowo i w jak najwyższej jakości – mówi Solange Olszewska, prezes Solaris Bus & Coach.

Autobusy będą niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, monitoring, automat biletowy i ekrany o wysokiej rozdzielczości, prezentujące informację pasażerską. Zamówienie opiewa na kwotę 120,8 mln zł netto.

Dodajmy, że MPK w Krakowie zakupił również dwanaście autobusów hybrydowych, które na ulice miasta wyjechały we wtorek (13 grudnia).

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Bardzo dobrze. Im więcej autobusów tym lepiej.

BUSOMAT PL, 2016-12-14 21:00:41 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE