PARTNER PORTALU
  • BGK

Trasa Szczecin-Poznań: Pociągi zaczną kursować po południu

  • PAP/AT    27 stycznia 2016 - 12:37
Trasa Szczecin-Poznań: Pociągi zaczną kursować po południu
Pociągi na trasie Szczecin-Poznań mają ok. 300 minut opóźnienia wynikającego z konieczności kursowania po objazdach. (fot.pixabay.com)

- W środę (27 stycznia) w godzinach popołudniowych planowane jest przywrócenie ruchu pociągów na trasie Szczecin-Poznań - poinformował rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemienic. 26 stycznia wieczorem w Słonicach pod Szczecinem wykolei się pociąg towarowy.
Siemieniec poinformował, że na stacji w Słonicach służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych działają non stop i o godzinie siódmej rano w środę (27 stycznia) ustawiono na tory wykolejoną cysternę; obecnie ustawiana jest lokomotywa.

- W godzinach popołudniowych planowane jest przywrócenie bezpośredniego przejazdu pociągów ze Szczecina do Poznania - powiedział.

Na trasie pomiędzy Szczecinem a Poznaniem pociągi dalekobieżne jadą przez Rzepin. Podróżni korzystający ze stacji i przystanków pośrednich mają także zapewnioną zastępczą komunikację autobusową. Dodatkowe informacje dotyczące zmian w komunikacji podawane są w pociągach, na peronach i dworcach. Podróżni opóźnionych pociągów mogą liczyć na poczęstunek.

Jak poinformowała rzeczniczka PKP Intercity, Beata Czemerajda, pociągi na trasie Szczecin-Poznań mają ok. 300 minut opóźnienia, wynikającego z konieczności kursowania po objazdach. Największe opóźnienia miał nocny pociąg Intercity "Koziołek" z Katowic do Szczecina - blisko 10 godzin. Z kolei pociąg "Centaurus" z Krakowa do Świnoujścia, który planowo powinien przyjechać przed godziną szóstą rano, miał blisko 4-godzinne opóźnienie.

Podróżujący opóźnionymi składami będą mogli otrzymać rekompensatę w wysokości od 50 proc. ceny biletu (w zależności od czasu opóźnienia pociągu); z kolei ci, którzy zrezygnują z podróży mogą zwrócić bilet bez dodatkowych opłat - mówiła rzeczniczka.

We wtorek (26 stycznia) o godzinie 22:00 na stacji Słonice (woj. zachodniopomorskie), wykoleiła się lokomotywa i pusta cysterna. Nikomu nic się nie stało, nie było także zagrożenia dla środowiska. Ruch przez stację Słonice - na trasie Krzyż - Stargard został wstrzymany. Na miejscu non stop pracują służby techniczne. Okoliczności zdarzenia wyjaśni specjalna komisja.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.