PARTNER PORTALU
  • BGK

Trójmiasto ma sposób na korki. Pierwsze takie rozwiązanie w Polsce

  • bad    21 sierpnia 2017 - 16:57
Trójmiasto ma sposób na korki. Pierwsze takie rozwiązanie w Polsce
Do końca tego sezonu, czyli do 31 listopada, Blinkee udostępni mieszkańcom Trójmiasta 15 skuterów. (fot. mat. prasowe)

Scooter-sharing to ekologiczne rozwiązanie, dzięki któremu mieszkańcy mogą sprawnie i bez problemów z parkowaniem przemieszczać się po mieście. Dziś (21.08) system wypożyczania skuterów ruszył w Trójmieście. Zaś od końca lipca działa w Poznaniu.
• Szybkie, komfortowe i ekologiczne – na zakorkowanych ulicach dużych miast skutery są bezkonkurencyjne.

• Od poniedziałku, 21 sierpnia, w ramach scooter-sharingu mogą z nich korzystać gdańszczanie.

• Wypożyczenie pojazdu na minuty będzie możliwe dzięki specjalnej aplikacji opracowanej przez firmę Blinkee – pierwszą sieć skuterów elektrycznych w Polsce.

 

- To bardzo prosta, szybka i wygodna metoda przemieszania się po mieście. A przy tym w pełni ekologiczna. Może cieszyć się sporym powodzeniem. Zwłaszcza u pań – mówi zastępca prezydenta Gdańska Wiesław Bielawski, który jako jeden z pierwszych użytkowników miał okazję przetestować elektryczne pojazdy.

Czytaj też: Poznań ma 15 skuterów miejskich, ale wkrótce będzie ich już 100

Na początek, do końca tego sezonu, czyli do 31 listopada, Blinkee udostępni mieszkańcom Trójmiasta 15 skuterów. W przyszłym roku flota ma się powiększyć kilkakrotnie.

– Chcemy w tym początkowym okresie poznać opinie użytkowników na temat tej usługi, dowiedzieć się, co chcieliby poprawić lub zmienić w działaniu systemu – mówi Konrad Sierzputowski. – W przyszłym sezonie, który rozpoczyna się w marcu, planujemy zwiększyć liczbę skuterów nawet do 200-300 pojazdów.

Aby wypożyczyć skuter, wystarczy zarejestrować się w systemie za pośrednictwem aplikacji, zlokalizować dostępny w okolicy pojazd i dokonać rezerwacji. Po zakończonej jeździe można pozostawić go w dowolnym miejscu w obrębie mapy dostępności skuterów. Oznacza to, że nie trzeba szukać konkretnego punku, jak w przypadku wypożyczalni rowerów miejskich.

Blinkee to pierwszy tego typu projekt w Polsce. Mimo, iż funkcjonuje stosunkowo krótko - bo od marca 2017 roku - już cieszy się ogromną popularnością, a każdego dnia przybywa nowych użytkowników. Wśród największych zalet tego rozwiązania wymieniają oni przede wszystkim możliwość dotarcia w każde miejsce bez stania w korkach i problemów ze znalezieniem miejsca parkingowego. Dodatkowo, ta forma podróżowania po mieście jest w pełni przyjazna dla środowiska. Skutery są elektryczne, nie wydzielają zatem żadnych spalin ani hałasu.

- Mamy świadomość współczesnych problemów z ochroną środowiska, zwłaszcza w kwestii zanieczyszczenia powietrza. Poprzez propozycję użytkowania naszych skuterów chcemy dawać ludziom wybór. Poza tym wierzymy, że Blinkee może stać się pewnego rodzaju stylem życia, który poprawi jego jakość – mówi Marcin Maliszewski, jeden z współtwórców Blinkee. - Poza aspektami związanymi z dbałością o środowisko, jesteśmy też fanami nowych technologii. Tak więc nasz projekt łączy wszystko to, co dla nas najważniejsze: ekologię, łatwą komunikację w dużym mieście i nowe technologie – dodaje.×
KOMENTARZE (1)

  • zadziwiony, 2017-08-22 09:07:20

    Najpierw piszecie, że to pierwsze takie rozwiązanie w Polsce, a potem się okazuje, że od miesiąca działa już w Poznaniu. To Poznań nie jest już w Polsce, czy jak to rozumieć?