PARTNER PORTALU
  • BGK

Trudne warunki drogowe i awarie zasilania

  • PAP    31 stycznia 2014 - 20:45
Trudne warunki drogowe i awarie zasilania

Z powodu opadów śniegu i silnego wiatru blisko 900 odbiorców w woj. warmińsko-mazurskim jest w piątek po południu pozbawionych prądu. W nadchodzących godzinach pogoda ma się pogorszyć - zapowiadane są zamiecie śnieżne, opady marznącego deszczu i silny wiatr.
Izabela Szpakowska z biura prasowego wojewody warmińsko-mazurskiego poinformowała w piątek po południu PAP, że bez prądu pozostaje 890 odbiorców, uszkodzone są 33 stacje transformatorowe w powiatach ełckim, węgorzewskim, piskim i giżyckim.

"Awarie są usuwane na bieżąco" - zapewniła Szpakowska.

Trudna jest sytuacja na drogach w regionie - te krajowe odśnieżało wieczorem 80 jednostek sprzętu drogowego, wojewódzkie - 50 pługów i piaskarek. Mimo to miejscami na drogach występują śnieżne jęzory bo silny wiatr zawiewa śnieg z pól. Drogi gminne są bardzo trudno przejezdne.

Warunki drogowe pogarsza także marznący deszcz, który zaczął padać m.in. w Olsztynie. Szpakowska poinformowała PAP, że prognozy, którymi dysponuje wydział zarządzania kryzysowego wojewody wynika, że w nocy nad regionem wystąpią marznące opady oraz zawieje i zamiecie śnieżne.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.