PARTNER PORTALU
  • BGK

Trwa budowa kanalizacji sanitarnej w Osowej

  • www.Osowa24.pl    14 października 2013 - 12:41
Trwa budowa kanalizacji sanitarnej w Osowej

Inwestycja jest realizowana w kilku etapach. W tej chwili wykonywana jest kanalizacja dla nieruchomości ujętych w projekcie i uzgodnieniach z 2008 roku.
Przygotowywana jest dokumentacja przetargowa na kolejne prace. Spółka rozszerza zakres Gdańskiego projektu wodno-ściekowego etap II w Osowej, dzięki oszczędnościom poczynionym w trakcie realizacji projektu.

Więcej informacji na Ogólnopolskiej Konferencji Komunalnej PortaluSamorządowego 28.11.2013 r. w Warszawie 

Do nowej projektowanej sieci będzie można jednak podłączyć nieruchomości zabudowane, nie same działki. Jest to jeden z wymogów Unii Europejskiej, która współfinansuje projekt. W ciągu najbliższych tygodni budowa kanalizacji sanitarnej będzie realizowana w ulicach: Konstelacji, Nowy Świat, Junony, Seleny, Zeusa. Chwilowo przerwane zostały prace w ul. Barniewickiej, wstrzymane zaś w ul. Kielnieńskiej, gdzie niezbędne będą zmiany w projekcie wykonawczym robót.

Do tej pory wybudowana została sieć w ulicach: Myśliborska (od ul. Kielnieńskiej do ul. Gnieźnieńskiej z wyjątkiem fragmentu między Krajeńską i Kwidzyńską), Złotowska. Tu została już także odtworzona nawierzchnia dróg. W ulicach: Chojnicka, Kwidzyńska, Gnieźnieńska, Myśliborska (między Krajeńską a Kwidzyńską), Krajeńska, Kruszwicka, Chełmińska (częściowo) i Iławska została wybudowana sieć kanalizacyjna.

Wykonawca zobowiązany jest także do odtworzenia nawierzchni drogowej. Budowa kanalizacji sanitarnej jest realizowana przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną Sp. z o. o. w ramach Gdańskiego projektu wodno-ściekowego etap II. Wykonawcą prac w Osowej jest Eko-Bet Spółka z o.o. ze Złocieńca. Łączny koszt inwestycji wynosi 10,5 mln zł brutto.

Całkowity koszt Gdańskiego projektu wodno-ściekowego etap II wynosi 290 mln PLN netto, z czego 56 proc. kosztów jest dofinansowanych ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.