PARTNER PORTALU
  • BGK

Trwa kanalizacja wsi Grodziszcze

  • AZA    22 października 2010 - 15:49

Do października 2010 r., a następnie rok później planowane jest zakończenie odpowiednio drugiego i trzeciego (ostatniego) etapu kanalizacji miejscowości Grodziszcze. W związku z tym na drodze wojewódzkiej nr 382 (odcinek Grodziszcze – Mościsko) mogą wystąpić okresowe utrudnienia komunikacyjne.
Na ten cel gmina Świdnica otrzymała maksymalny poziom dofinansowania w wysokości 4 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, oś 3 „Jakość życia na obszarach wiejskich i różnicowanie gospodarki wiejskiej” w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”.

Planowane jest wykonanie około 7 km kanalizacji w układzie grawitacyjno-ciśnieniowym oraz 5 układów pompowni ścieków. Drugi i trzeci - końcowy etap budowy kanalizacji zapewni mieszkańcom Grodziszcza zrzut ścieków do istniejącej oczyszczalni w Krzyżowej. Celem inwestycji jest poprawa stanu środowiska naturalnego zlewni rzeki Bystrzycy oraz podniesienie poziomu życia mieszkańców poprzez wyposażenie nieruchomości zlokalizowanych w miejscowości Grodziszcze w zbiorczą sieć kanalizacji sanitarnej. Całość projektu szacowana jest na poziomie ponad 7,9 mln zł, w tym 4 mln zł. dofinansowania z PROW na lata 2007-2013.

W 2007 r. zakończono I etap kanalizowania wsi Grodziszcze. Wartość poniesionych kosztów w I etapie wyniosła ponad 620 tys. zł. w tym dotacja z WFOŚiGW w wysokości 170 tys zł.

Realizacja trzeciego etapu pozwoli zakończyć proces budowy kanalizacji we wsi Grodziszcze, a tym samym będzie to już ósma miejscowość w gminie posiadająca zbiorczą sieć kanalizacyjną.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.