PARTNER PORTALU
  • BGK

Trwa przywracanie ruchu kolejowego w Warszawie

  • PAP    7 sierpnia 2013 - 15:44
Trwa przywracanie ruchu kolejowego w Warszawie

Nawet godzinę opóźnienia mogą mieć pociągi dojeżdżające do Warszawy od zachodu; jest to spowodowane awarią zasilania sieci trakcyjnej na odcinku Warszawa Włochy - Pruszków - poinformowała w środę rzeczniczka Kolei Mazowieckich Donata Nowakowska.
ZAKTUALIZOWANA: - Awaria zasilania sieci trakcyjnej na odcinku linii kolejowej Warszawa Włochy - Pruszków została usunięta, trwa przywracanie rozkładowego ruchu pociągów - poinformowała w środę po południu PAP rzeczniczka Kolei Mazowieckich Donata Nowakowska.

Z powodu awarii całkowicie wyłączone z ruchu były tory podmiejskie. Pociągi jeździły torami dalekobieżnymi z pominięciem przystanków Pruszków, Piastów, Warszawa Ursus i Warszawa Włochy. Powodowało to nawet godzinne opóźnienia pociągów.

"Przywracanie normalnego rozkładowego ruchu już się zaczęło, ale trochę potrwa zanim pociągi zaczną kursować bez żadnych opóźnień" - powiedziała rzeczniczka.

W środę z powodu awarii na trasie utknęły dwa pociągi Kolei Mazowieckich - jeden relacji Warszawa Zachodnia - Grodzisk Mazowiecki w Piastowie, a drugi z Warszawy Wschodniej do Skierniewic w Pruszkowie. Składy te trzeba było odholować lokomotywami spalinowymi.

------ WCZEŚNIEJSZE WIADOMOŚCI ------

"Tory podmiejskie zostały całkowicie wyłączone z ruchu. Pociągi jeżdżą torami dalekobieżnymi z pominięciem przystanków Pruszków, Piastów, Warszawa Ursus i Warszawa Włochy" - poinformowała rzeczniczka.

Jak wyjaśniła, pasażerowie z biletami Kolei Mazowieckich mogą na trasie Warszawa Zachodnia - Pruszków korzystać z pociągów WKD.

Z powodu awarii na trasie utknęły dwa pociągi Kolei Mazowieckich - jeden relacji Warszawa Zachodnia - Grodzisk Mazowiecki w Piastowie, a drugi z Warszawy Wschodniej do Skierniewic w Pruszkowie. Pasażerowie otrzymają wodę mineralną, a składy zostaną odholowane przez lokomotywy spalinowe.

Rzeczniczka wyraziła nadzieję, że do popołudniowego szczytu komunikacyjnego sytuacja wróci do normy, jednak będzie to zależało od tego, jak szybko kolejarze uporają się z awarią.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.