PARTNER PORTALU
  • BGK

Trwają prace przy odkuwaniu lodu z sieci trakcyjnej

  • PAP    23 stycznia 2014 - 07:25
Trwają prace przy odkuwaniu lodu z sieci trakcyjnej

Około 300 km sieci trakcyjnej muszą jeszcze oczyścić służby techniczne w okolicach węzła Ostrów Wielkopolski. 300 km już oczyszczono - poinformowała PAP Zbigniew Wolny ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.
W okolicy węzła Ostrów Wielkopolski ruch pociągów odbywa się z poważnymi problemami od poniedziałku. Kolejarze cały czas walczą z oblodzeniem sieci trakcyjnej oraz powstałymi w jego wyniku awariami trakcji. W regionie tym pracuje 11 pociągów sieciowych.

W środę wznowiono ruch pociągów elektrycznych na trasie z Ostrowa do Poznania. W pozostałych kierunkach, czyli do Sieradza, Kluczborka i Wrocławia pociągi prowadzone są przez lokomotywy spalinowe.

W związku z tymi pracami odwołanych zostanie pięć pociągów regionalnych. Zmienioną trasą pojedzie sześć pociągów dalekobieżnych. W środę w regionie odwołanych było 18 pociągów regionalnych.

Jak poinformował rzecznik PKP Mirosław Siemieniec, w nocy ze środy na czwartek PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zaangażowały w całym kraju do utrzymania sieci 59 lokomotyw osłonowych i 76 pociągów sieciowych. Jazdy patrolowe na 1600 km, zapewniły przejezdność sieci trakcyjnej w najtrudniejszych miejscach woj. mazowieckim i warmińsko-mazurskim.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Stach Głąbiński, 2014-01-23 22:47:53

    Podstawowe pytanie: czy w ubiegłych latach zdarzały się podobne oblodzenia, czy istnieje instrukcja postępowania w takich wypadkach (szczególnie chodzi o bezpieczeństwo pasażerów)? W wypadku istnieia tej instrukcji, czy działania służb były należyte w świetle przepisów? A na koniec: jakie zostaną po...djęte działania zapobiegające powtórzeniu się dramatycznych przeżyć pasażerów i załóg pociągów?  rozwiń