PARTNER PORTALU
  • BGK

Trwają prace wykończeniowe na budowie bydgoskiego Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych

  • AT    9 marca 2015 - 09:57
Trwają prace wykończeniowe na budowie bydgoskiego Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych
Budowa bydgoskiego Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (fot.mat.pras.)

Na budowie bydgoskiego Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych trwają prace wykończeniowe. Niedługo gotowe będzie zadaszenie i elewacje budynków.
Budowa należącej do spółki ProNatura elektrociepłowni zasilanej odpadami, postępuje zgodnie z harmonogramem. Trwają prace wykończeniowe w budynku centralnej dyspozytorni i laboratoriów (m.in. tynkowanie klatki schodowej, układanie instalacji elektrycznych czy montaż wentylacji) oraz w budynku socjalno-administracyjnym (montaż ścianek działowych, posadzek, instalacji).

- Budynek socjalno-administracyjny posłuży nie tylko pracownikom ProNatury, ale również będzie miejscem edukacji ekologicznej dla mieszkańców Bydgoszczy, Torunia i okolicznych gmin - wyjaśnia Konrad Mikołajski, prezes spółki ProNatura.

- Zdając sobie sprawę jak ważną rolę pełni edukacja ekologiczna, ProNatura prowadzi działalność edukacyjną w celu kształtowania świadomości ekologicznej społeczeństwa. Od 2016 roku kontynuowana będzie m.in. w salach budynku ProNatury przy ul. Ernsta Petersona. Hasło przewodnie prowadzonej przez Spółkę od 2012 r. kampanii „dalEKOwzroczni - przyszłość w czystych barwach”, odzwierciedla długookresowy aspekt jej działalności: to co robimy teraz wpływa na nasze „dzisiaj” oraz na nasze „jutro” – dodaje.

W tym miesiącu gotowe będzie ponadto zadaszenie i elewacja budynków spalania i cyklu cieplnego. Na ukończeniu są żelbetowe konstrukcje wiaduktu, a w marcu planowane jest rozpoczęcie budowy rampy dojazdowej do hali rozładunkowej.

W dalszym ciągu trwa montaż urządzeń systemu oczyszczania spalin. Rozprowadzane są sieci kanalizacyjno-deszczowe w budynkach i na terenie działki ZTPOK. Postępują również prace związane z instalacjami elektrycznymi, m.in. wyposażenie w rozdzielnie i DCS centralnej dyspozytorni (system odpowiadający za sterowanie i wizualizację procesu przemysłowego posiadający wspólną bazę danych dla sterowania i wizualizacji).

Instalacja oddana zostanie do użytku planowo pod koniec 2015 roku. Projekt współfinansowany jest z funduszy unijnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.