Trwają zapisy na solary

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)
  • 16-02-2010
  • drukuj
Mieszkańcy gminy Zwierzyniec i Frampol mogą zaoszczędzić na ogrzewaniu wody w swoich domach. Wystarczy, że zamontują kolektory słoneczne.
Trwają zapisy na solary

W zakupie i instalacji popularnych solarów pomogą gminy, które zamierzają ubiegać się o środki unijne na inwestycje związane z ochroną środowiska w ramach Osi Priorytetowej VI. Środowisko i czysta energia. Działanie 6.2. Energia przyjazna środowisku Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 – 2013. 

Urzędy miejskie prowadzą zapisy osób chętnych do instalowania w swych posesjach kolektorów słonecznych służących do podgrzewania zimnej wody do celów użytkowych. Warunkiem przystąpienia do projektu jest wypełnienie ankiety uczestnictwa w projekcie instalacji kolektorów słonecznych wraz z deklaracją wpłaty kwoty 3.000,00 zł. na poczet niezbędnego wkładu własnego. Szacunkowy koszt jednej instalacji to około 15 tysięcy złotych.

W gminie Zwierzyniec kolektory mają być zamontowane na maksymalnie 200 budynkach. Obiekty pokryte eternitem nie będą brane pod uwagę. Wykorzystywanie energii słonecznej do ogrzewania wody w domach to wspólny projekt gmin: Frampol, Józefów, Krasnobród, Szczebrzeszyn i Zwierzyniec.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

a co jak jest tani prąd to nie mozna grzałki zamontowąć do CO i CWU?takie to skomplikwoane?

sasza, 2010-06-11 18:25:52 odpowiedz

Niestety obrazki są dla \"tłumu\". Dziś media tak działają,pokazują i mówią niekoniecznie to ,i niekoniecznie w tym miejscu.Ale to już chyba znamiona naszych czasów.

Leszek, 2010-02-22 17:28:26 odpowiedz

Artykul jest o solarach slonecznych ogrzewających wodę a zdjęcie przedstawia moduły fotovoltaiczne produkujące z promieni slonecznych energię elektryczną Sz.P. Patrycjo - po prostu należy porządnie "odrabiać lekcje"

Polhaus, 2010-02-22 14:44:01 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE