PARTNER PORTALU
  • BGK

Trzecia żyrafa w łódzkim zoo

  • PAP    16 sierpnia 2012 - 14:13
Trzecia żyrafa w łódzkim zoo

Trzecia i ostatnia żyrafa trafiła w czwartek do łódzkiego ogrodu zoologicznego. Przyjechała z Płocka, ma 11 lat i ma na imię Judita.
W sumie w łódzkim ZOO będą cztery takie zwierzaki – samiec Tofik i trzy samice – Lira, Lokatka i Judita. Sprowadzenie nowych żyraf do łódzkiego zoo to efekt wydarzeń z połowy maja tego roku, gdy w wyniku stresu po ataku wandali padły dwie żyrafy – partnerki Tofika.

Czytaj też: Dwuletnia żyrafa Lira już w Łodzi

Chuligani w nocy dostali się przez ogrodzenie na teren ogrodu i zdewastowali część wyposażenia. Zniszczyli niektóre tablice informacyjne i edukacyjne oraz wrzucili część ławek na teren wybiegów dla zwierząt. Dewastacji dokonano m.in. w pobliżu żyrafiarni. Sprawcy uciekli.

Po tym zdarzeniu m.in. Straż dla Zwierząt w Polsce rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na sprowadzenie do łódzkiego ogrodu nowego zwierzęcia. Do akcji włączyły się również firmy Great Open House i Da Grasso. W efekcie tych działań w Łodzi pojawiły się trzy żyrafy. Lira przyjechała z Lipska (Niemcy), Lokatka z Warszawy, a Judita z Płocka.

Na razie nie wiadomo, kiedy nowe zwierzęta będzie można oglądać na wybiegu. Wszystko będzie zależało od tego, kiedy zaadaptują się w nowym miejscu.

Wydarzenia sprzed kilku miesięcy sprawiły, że w łódzkim ZOO podjęto wiele działań, które mają poprawić bezpieczeństwo zwierząt przebywających w ogrodzie. W trakcie projektowania jest monitoring, na którego zakup i instalację Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska przeznaczył 800 tys. zł. Władze Łodzi dołożyły na ten cel 200 tys. zł. Dodatkowe szkolenia przeszli również wartownicy pracujący w ogrodzie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.