PARTNER PORTALU
  • BGK

Trzy miesiące bez pętli przy Centralnym

  • AW    11 lutego 2011 - 13:02

Rozpoczyna się kolejny etap remontu Dworca Centralnego. 17 lutego zostanie zamknięta pętla autobusowa znajdująca się pomiędzy budynkiem dworca i centrum handlowym Złote Tarasy.
Autobusy korzystające z pętli będą miały postoje na przystankach zlokalizowanych w najbliższym sąsiedztwie dworca. Prace potrwają ok. trzech miesięcy.

Wyłączenie pętli z ruchu będzie spowodowane remontem elewacji budynku dworca od strony pętli, a także wymianą dylatacji znajdujących się pod placem postojowym dla autobusów.

Przy planowaniu rozmieszczenia przystanków bardzo istotne było zachowanie kierunków odjazdów. Chodziło o to, by przystanki linii odjeżdżających na Mokotów były zlokalizowane w jednym miejscu. Podobnie, jak w przypadku autobusów odjeżdżających w kierunku Gocławia i Trasy Łazienkowskiej. Przy planowaniu tras objazdowych dla większości autobusów udało się uniknąć konieczności skracania poszczególnych linii.

Aby pasażerom ułatwić odnalezienie właściwego przystanku, w rejonie dworca dyżurować będą informatorzy Zarządu Transportu Miejskiego. Na pytania pasażerów będą odpowiadać w dniach 17-21 lutego, w godz. 7-19. Będzie można ich znaleźć w rejonie przystanków autobusowych zastępczych przy al. Jana Pawła II oraz przy ul. Emilii Plater. Informatorzy ZTM będą dyżurować także w punkcie informacji kolejowej znajdującym się w budynku dworca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.