PARTNER PORTALU
  • BGK

"Trzymaj ciepło" - niecodzienna akcja zakończona w Poznaniu

  • PAP    22 marca 2011 - 18:51
"Trzymaj ciepło" - niecodzienna akcja zakończona w Poznaniu

625 domów jednorodzinnych w Poznaniu zostało bezpłatnie zbadanych przy użyciu kamery termowizyjnej w ramach drugiej edycji akcji "Trzymaj ciepło". Celem akcji było uświadomienie właścicielom domów miejsc strat ciepła i zachęcenie ich do oszczędzania energii.
"Często uczestnikami akcji były osoby, które dokonały już modernizacji i chcą sprawdzić wykonawcę" - powiedział podczas konferencji prasowej Leszek Kurek, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Poznania.

Do największych strat ciepła w domach dochodzi poprzez słabej jakości lub źle zainstalowane okna i drzwi. Nieszczelności wynikają również z nieodpowiednio wykonanych prac ocieplających elewacje. Dużo energii tracą też właściciele ogrzewanych garaży.

Akcja "Trzymaj ciepło" dotyczyła tylko domów jednorodzinnych. Mieszkańcy bloków na osiedlach nie mogli liczyć na takie wsparcie.

"Bloki i osiedla mają swojego administratora, mają swoje przychody i są w stanie zamówić takie badania. My staramy się pomagać tym indywidualnym mieszkańcom, którzy nie mają takiej szansy" - podkreśla Leszek Kurek.

"Trzymaj ciepło" to akcja o charakterze pionierskim, żadne inne miasto nie wykonuje dla mieszkańców darmowych badań kamerami termowizyjnymi. Jak zapewnia Bartłomiej Pawluk, przedstawiciel firmy Dalkia S.A., która była partnerem miasta Poznania w tym projekcie, trzecia edycja akcji zostanie przeprowadzona nadchodzącej zimy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • TEKO, 2011-03-22 22:36:20

    Trzymaj,trzymaj,trzymaj!!! Ileż można wytrzymać takich akcji ? A co z kontrolą?