PARTNER PORTALU
  • BGK

Tu chcą mieszkać Polacy

  • PAP/Puls Biznesu    13 maja 2014 - 07:12
Tu chcą mieszkać Polacy

- Polacy przy wyborze mieszkania wciąż kierują się głównie ceną, ale przed zakupem sprawdzają wiarygodność dewelopera.
Stacjonarne biura sprzedaży mieszkań i ogłoszenia w gazetach odchodzą do lamusa; kupujący wszystkich informacji o deweloperze i samej inwestycji szukają w internecie - wynika z badania TNS Polska dla portalu OtoDom.pl. Przepytano w nim 501 mieszkańców nowych osiedli w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu - pisze "Puls Biznesu".

Internet pozostaje też głównym źródłem informacji o wiarygodności dewelopera. Wielu ankietowanych przyznaje, że decyduje się na to dopiero, gdy zainteresuje ich dana nieruchomość.

Z badania wynika także, że tradycyjne najważniejszym kryterium wyboru jest wciąż cena. Ale o ile w stolicy stanowi do główny wyznacznik przy podejmowaniu decyzji, o tyle w Krakowie klient woli zapłacić więcej za lokum lepiej położone.

Jeśli idzie o metraż najpopularniejsze są trzypokojowe mieszkania do 60 mkw. "Polacy chętniej wybierają nieruchomości z większą liczbą pokoi, niż wskazywałaby na to aktualna liczba osób w gospodarstwie domowym" - zauważa dyrektor OtoDom.pl Przemysław Kotwicki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • ikrus, 2014-05-23 01:47:48

    W biurach też się czasem zdarzają ciekawe eventy, dni otwarte i można obejrzeć np. przykładowe rozkłady mieszkań. A też np. na Połczyńskiej był swego czasu ciekawy wykład o MDM i się można było wszystkiego dobrze dopytać.