PARTNER PORTALU
  • BGK

Tu są największe korki w Polsce

  • PAP/Rzeczpospolita    7 listopada 2013 - 06:42
Tu są największe korki w Polsce

Warszawa jest trzecią, po Moskwie i Stambule, najbardziej zakorkowaną metropolią w Europie. Jednak jeszcze większe korki niż w stolicy są w Łodzi.
Średni czas podróży po Warszawie był aż o 44 proc. większy niż wtedy, gdyby ruch odbywał się płynnie - wynika z raportu TomTom Traffic Index, przygotowanego przez producenta rozwiązań do nawigacji satelitarnej (GPS). Obejmuje on blisko 60 najważniejszych europejskich metropolii liczących ponad 800 tys. mieszkańców  - informuje "Rzeczpospolita".

Czytaj też: Jak rozładować korki w miastach?

Jak wynika z badania, w godzinach szczytu w stolicy wskaźnik ten jest jeszcze wyższy - rano wynosił 89 proc., a wieczorem - aż 95 proc.

Ale TomTom przyjrzał się także innym dużym miastom i okazało się, że w Polsce jeszcze więcej niezamierzonego czasu w autach spędzają mieszkańcy Łodzi. Tam wskaźnik zatłoczenia wynosił 53 proc.; w przypadku porannego szczytu - 76,8 proc., a wieczornego - aż 103 proc. (oznacza to, że podróż trwała dwa razy dłużej, niż gdyby na ulicach ruch odbywał się normalnie).

Dla porównania, w najbardziej zakorkowanej Moskwie poranny współczynnik zakorkowania osiągnął 114 proc., a wieczorny - 133 proc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.