PARTNER PORTALU
  • BGK

Tuje i kwiaty ozdobią plac wokół fontann

  • www.radomnews.pl    16 lipca 2013 - 13:15
Tuje i kwiaty ozdobią plac wokół fontann

Przebudowany plac z nowymi fontannami u zbiegu ulic Żeromskiego i Focha w Radomiu ozdobią tuje szmaragdowe.
We wtorek radomski Zakład Usług Komunalnych rozpocznie przygotowywać dekoracje roślinne wokół wodotrysków. Oficjalne otwarcie fontann odbędzie się już w najbliższy piątek (19 lipca) w godzinach wieczornych. Wówczas efekt również prac ZUK-u podkreśli oświetlenie placu.

- W sumie ustawimy w pobliżu fontann 20 sztuk drewnianych donic z tujami szmaragdowymi. Do ich produkcji użyliśmy drewna pozyskanego w trakcie prowadzonych prac pielęgnacyjnych, przede wszystkim w Parku Leśniczówka. Donice o mahoniowej barwie idealnie komponują się z drewnianymi ławkami zamontowanymi na placu. Drewno jest lepszym izolatorem niż beton, więc donice zimą zapewnią roślinom odpowiednią ochronę przed przemarzaniem. Zdecydowaliśmy się posadzić w nich tuje szmaragdowe, bowiem drzewa te mają wyjątkowo głęboki odcień zieleni igieł i nie tracą swojej barwy nawet zimą. Wszystkie tuje obsypaliśmy dookoła zrębkami, czyli rozdrobnionym drewnem z wycinanych krzewów i drzew oraz korą sosnową. Zabieg ten zapewni utrzymanie wilgoci gleby na odpowiednim poziomie oraz spulchni i użyźni ją podczas rozkładu - mówi Marcin Walasik, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych w Radomiu.

Lada dzień na placu pojawią się także mniejsze gazony betonowe typu „Inka" z kwiatami. Na razie ZUK nie zdradza, jakie rośliny będą rosły w donicach. Ma być to mała niespodzianka dla mieszkańców Radomia, którzy w upalne dni z pewnością chętnie odpoczną na ławkach wokół nowych fontann przy deptaku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.