PARTNER PORTALU
  • BGK

Turecka firma Durmazlar złożyła ofertę na nowe tramwaje dla Olsztyna

  • MIW    15 marca 2018 - 13:43
Turecka firma Durmazlar złożyła ofertę na nowe tramwaje dla Olsztyna
Tramwaje wróciły do Olsztyna w 2015 r. (fot. ZDZiT Olsztyn)

Tylko turecka firma Durmazlar chce dostarczyć nowe tramwaje dla Olsztyna. Za 12 pojazdów chce niespełna 108 mln zł. Miasto gotowe było wydać na ten zakup 110, 7 mln zł.
Ogłoszony w ubiegłym roku przetarg zakładał kupno przez Olsztyn 24 niskopodłogowych, dwukierunkowych tramwajów, z czego 12 w ramach zamówienia podstawowego i 12 w ramach prawa opcji.

Czytaj: Olsztyn dostanie więcej pieniędzy na tramwaje

Jak podał olsztyński ratusz, do czasu upływu terminu składania ofert, koperty złożyło czterech wykonawców, z czego jednak trzech (Siemens, Pesa oraz konsorcjum Stadler Polska i Solaris Tram) złożyło pisma uzasadniające powody nie przedstawienia zamawiającemu oferty cenowej. Takową przedstawiła jedynie turecka firma Durmazlar. Jej oferta opiewa na kwotę 206,18 mln zł, z czego 107,92 mln zł stanowi oferta podstawowa, zaś 98,25 mln zł wartość zamówienia objętego opcją.

Bezpośrednio przed otwarciem ofert przedstawiciele Olsztyna podali, że na sfinansowanie zamówienia w zakresie podstawowym zamierzają przeznaczyć 110,7 mln zł brutto.

Zgodnie ze specyfikacją przetargu pierwsze dwa tramwaje miałyby pojawić się w Olsztynie 18 miesięcy po dacie zawarcia umowy, ostatnie dwa – 23 miesiące od tej daty. Tramwaje muszą być wyposażone w monitoring i system zliczania pasażerów, a ich pojemność wynosić co najmniej 200 pasażerów. Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty brane będą pod uwagę: cena (60 proc.), parametry techniczne (30 proc.) i termin dostawy (10 proc.).

Czytaj: Nowe linie tramwajowe: Miasta w całej Polsce chcą budować

Jak podaje portal www.transport-publiczny.pl, który zainteresował się olsztyńskim przetargiem Durmazlar firma z siedzibą w Bursie, zajmujące się produkcją elementów stalowych. Produkcją tramwajów zajmuje się od niedawna – swój pierwszy model zademonstrowała podczas targów InnoTrans w Berlinie w 2012 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.