PARTNER PORTALU
  • BGK

Tychy będą lobbować i wydłużać boisko

  • PAP    4 października 2010 - 17:06

Tychy chcą lobbować na rzecz wyboru tego miasta jako bazy przez jedną z drużyn uczestniczących w piłkarskich ME 2012. Miasto znalazło się na liście centrów pobytowych rekomendowanych przez UEFA.
Tychy chcą być bazą jednej z drużyn uczestniczących w piłkarskich ME 2012.  Oferta tyska obejmuje pięciogwiazdkowy hotel "Piramida", pobliskie boisko treningowe i - do wyboru - Stadion Miejski w Sosnowcu. 

"Obowiązkiem miasta jest wydłużenie boiska przy hotelu. Jednak najistotniejsze, co teraz musimy zrobić, to podjęcie działań lobbingowych. Szukanie ambasadorów, którzy wesprą ofertę Tychów w staraniach, by jedna z zagranicznych drużyn nas wybrała" - powiedziała rzeczniczka tyskiego magistratu Grażyna Piechota.

"W Polsce zamieszka 8 drużyn, reprezentacja Polski przebywać będzie w Grodzisku Wielkopolskim, więc 20 centrów będzie zabiegać o przyjęcie jednej z siedmiu ekip. Tychy są przypisane do Wrocławia (tam będą rozgrywane mecze) razem z Krakowem, Wieliczką i Jelenią Górą" - dodała.

Na liście UEFA znalazło się dwadzieścia jeden ośrodków w Polsce i siedemnaście ukraińskich. Przez najbliższe 13 miesięcy przedstawiciele federacji i drużyn narodowych będą mogli odwiedzać te miejsca. Ostateczny wybór dokonany zostanie po losowaniu grup turnieju finałowego, które odbędzie się w Kijowie 2 grudnia. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.