PARTNER PORTALU
  • BGK

Tychy kupią nowe autobusy

  • AT    4 grudnia 2014 - 08:40

W tyskim Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej 2 grudnia 2014 r. podpisano umowę na zakup 36 ekologicznych autobusów miejskich. To największy kontrakt na autobusy gazowe (warty blisko 40 milionów złotych) jaki firma MAN Truck & Bus podpisała w Polsce.
Za tę kwotę do Tychów w maju 2015 roku przyjadą  autobusy z komfortowymi siedzeniami, darmowym internetem, klimatyzacją, bramkami do liczenia pasażerów i systemem monitoringu. Nowe autobusy miejskie Man Lion's City GL CNG, bo takie właśnie trafia do Tychów otrzymały tytuł "Bus of the Year 2015" przyznany przez dziennikarzy czasopism specjalistycznych wchodzących w skład europejskiego jury tegorocznego testu autobusów Bus Euro Test.

Są nie tylko nowoczesne, ale także ekonomiczne i ekologiczne - charakteryzują się wyjątkową niską emisją zanieczyszczeń.  

- Idealnie pasuje do naszego miasta, które do ekologii przykłada ogromną wagę. Już teraz połowa naszych autobusów jest napędzana gazem ziemnym – to ekologiczny rekord w województwie śląskim - powiedział Andrzej Dziuba - prezydent Tychów.

Dzięki tej nowej inwestycji tyska zajezdnia stanie się jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Średnia wieku autobusów wożących pasażerów w Tychach wynosi sześć lat – to jeden z najmłodszych w kraju taborów i ścisła europejska czołówka

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.