PARTNER PORTALU
  • BGK

Tychy stawiają na połączenia kolejowe

  • JK    16 czerwca 2011 - 16:44
Tychy stawiają na połączenia kolejowe

Kładka kolejowa zlokalizowana przy przystanku Tychy Zachodnie, łącząca te dwa osiedla będzie zamknięta do 2 grudnia. Powód to gruntowny remont kładki.
Całkowicie zostanie wymieniona nawierzchnia kładki. Ale to nie wszystko. - Starą, zniszczoną nawierzchnię zastąpi betonowa płyta, balustrady zostaną zdemontowane, oczyszczone i pomalowane, a schody zejściowe dodatkowo zostaną także wzmocnione - mówi inż. Włodzimierz Popczyk, inżynier kontraktu.

Remont kładki będzie kosztował kilkadziesiąt tysięcy złotych. To jednak tylko część większego remontu całej stacji Tychy Zachodnie, która wraz z budową trzech stacji przesiadkowych w rejonie lodowiska, ulicy Bielskiej i Grota-Roweckiego jest jedną z największych inwestycji realizowanych obecnie w Tychach.

Czytaj też: Tychy pierwsze wygenerują profile zaufane

- Stawiamy na połączenia kolejowe. To oznacza, że musimy zadbać o infrastrukturę, która zapewni pasażerom wygodne podróżowanie - mówi prezydent Tychów Andrzej Dziuba (oceń prezydenta).

Całość będą uzupełniać dwa nowe wielopoziomowe parkingi, z których jeden stanie obok wyremontowanego dworca, a drugi przy lodowisku. Trwa obecnie weryfikacja dokumentacji technicznej obu parkingów. - Chcemy zachęcić zmotoryzowanych mieszkańców, by jednak zostawili auto na parkingu i przesiedli się do pociągu - mówi Dziuba.

W sumie inwestycja, której realizacja ma zakończyć się w połowie 2012 roku będzie kosztowała około 48,5 mln zł, z czego 41 mln zł będzie pochodziło z funduszy unijnych.

Wcześniej za 2 mln zł samorząd ponad 130-tysięcznych Tychów na Śląsku wyremontował zaniedbany dworzec kolejowy w mieście. Inwestycja była możliwa dzięki wydzierżawieniu obiektu od PKP.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.