PARTNER PORTALU
  • BGK

Tylko dwie oferty na wywóz śmieci z Ostrowca

  • ZWI    24 kwietnia 2013 - 09:24
Tylko dwie oferty na wywóz śmieci z Ostrowca

Do postępowania przetargowego na wywóz śmieci z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego stanęły tylko dwie firmy.
Jak informuje tamtejszy magistrat, swoje oferty złożyły - spółka „Remondis", która zaoferowała cenę 19 mln 595 tys. złotych, czyli około 544 tysięcy złotych miesięcznie oraz Przedsiębiorstwo Wywozu Nieczystości Stałych „Almax" z Radomia, z siedzibą w Skarżysku Kamiennej z ceną 21 mln 276 tys. złotych - 591 tys. złotych na miesiąc.

Rozstrzygnięcie przetargu zostanie prawdopodobnie ogłoszone w tym tygodniu.

- Byliśmy przekonani, że ofert będzie więcej. Liczyliśmy, że do „boju" o Ostrowiec stanie więcej firm. - przyznaje prezydent miasta Jarosław Wilczyński. - Dobra wiadomość jest taka, że najtańsza oferta jest o ponad 3 miliony niższa niż to, co zostało zarezerwowane w budżecie, a więc pieniędzy teoretycznie powinno wystarczyć. Jednakże ilość napływających deklaracji nie napawa nas optymizmem. Do tej pory do Urzędu Miasta wpłynęło jedynie około 600 deklaracji indywidualnych. Łatwo więc zauważyć, jak wielka jest różnica pomiędzy liczbą zameldowanych a deklarujących osób. Dlatego też postanowiliśmy wydłużyć do końca maja czas na składanie deklaracji śmieciowych. Po tym terminie planujemy kontrole faktycznej liczby osób, które powinny płacić za wywóz śmieci tak, aby nie okazało się, że za kilka miesięcy trzeba będzie podnieść ceny.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta od lipca mieszkańcy Ostrowca będą płacić co miesiąc za wywóz odpadów segregowanych 7,50 zł od osoby, a w przypadku nie segregowania śmieci - 14 zł od osoby.

Dyskusja na temat przetargów na odbiór odpadów będzie jednym z ważniejszych punktów sesji pt. "Gospodarka odpadami" (15 maja 2013 r., godz. 9.30-11.30) w trakcie najbliższego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Więcej na ten temat tutaj http://www.eecpoland.eu/

Więcej informacji na temat reformy rynku odpadów komunalnych na seminarium pod patronatem portalu PortalSamorządowy.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.