PARTNER PORTALU
  • BGK

Tylko jedna firma w przetargu śmieciowym w Toruniu

  • PAP    8 maja 2013 - 19:41
Tylko jedna firma w przetargu śmieciowym w Toruniu

W 190-tysięcznym Toruniu do przetargu na wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości przystąpiło tylko Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania sp. z o.o. - poinformowała w środę rzeczniczka prezydenta miasta Aleksandra Iżycka.
Przetarg obejmował świadczenie usług od 1 lipca 2013 r. do 31 grudnia 2015 r. MPO, będące firmą komunalną, złożyło ofertę o wartości prawie 57,5 mln zł. W kolejnym etapie komisja przetargowa sprawdzi, czy oferta spełnia wymogi formalnoprawne i merytoryczne.

Firma, która zostanie wyłoniona w przetargu, nie tylko będzie wywozić śmieci, ale także dostarczy pojemniki i worki przeznaczone do zbierania poszczególnych rodzajów odpadów oraz będzie utrzymywać je w odpowiednim stanie sanitarnym i technicznym. Będzie również prowadzić gminne punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych, utworzy punkt zajmujący się bieżącą obsługą mieszkańców oraz będzie prowadzić działania edukacyjne w zakresie świadczonych usług i selektywnej zbiorki odpadów.

Czyta też: Jeśli gmina nie wyłoni firmy odbierającej śmieci, mieszkaniec sam zamówi wywóz

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, od 1 lipca 2013 r. ruszy nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi. Obowiązek odbioru i zagospodarowania śmieci będzie spoczywał na gminie.

W Toruniu radni 21 lutego uchwalili, że opłaty za wywóz śmieci pobierane będą od gospodarstw domowych na podstawie liczby zamieszkujących je osób. Stawki będą o 25 proc. wyższa w przypadku nieselektywnej zbiórki śmieci, a także nieco wyższe dla zamieszkujących w domach jednorodzinnych. Przykładowo rodzina trzyosobowa mieszkająca w bloku, w zależności od rodzaju zbiórki, zapłaci miesięcznie 33 zł lub zł 41,25 zł, a taka sama rodzina w domu jednorodzinnym - 36 zł lub 45 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.