PARTNER PORTALU
  • BGK

Ubywa pieniędzy unijnych na szkolenia

  • Dziennik Gazeta Prawna    17 grudnia 2009 - 08:09

Liderem w wydawaniu unijnych funduszy na szkolenia jest województwo warmińsko-mazurskie. Najmniej wykorzystało Mazowsze.
Ministerstwa i województwa zakontraktowały już prawie 29 proc. wszystkich pieniędzy dostępnych w programie operacyjnym „Kapitał ludzki” do 2013 roku – wynika z najnowszej informacji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego na temat postępów we wdrażaniu programu.

Wśród regionów liderem jest województwo warmińsko-mazurskie, które zakontraktowało prawie 36 proc. wszystkich pieniędzy przewidzianych do 2013 roku. Na kolejnych miejscach są: województwo podkarpackie (ponad 34 proc.), zachodniopomorskie (prawie 33 proc.) oraz świętokrzyskie (prawie 31 proc.) – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Najwolniej unijne fundusze na szkolenia wydają: Mazowsze (około 19 proc.) i Wielkopolska (19,6 proc.). Średnia dla wszystkich regionów wynosi nieco ponad 26 proc.

Województwa i ministerstwa, które najlepiej radzą sobie z wdrażaniem programu otrzymają najwięcej pieniędzy z tzw. krajowej rezerwy wykonania, którą minister rozwoju regionalnego podzieli w I kwartale 2011 r.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.