PARTNER PORTALU
  • BGK

Uchwały śmieciowe do zmiany

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    25 lutego 2013 - 07:41
Uchwały śmieciowe do zmiany

Większość gmin podjęła już uchwały określające metodę naliczania stawek za wywóz śmieci od 1 lipca br., a także wysokość tych opłat.
Tymczasem 5 marca w życie wejdzie zmieniona ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, która umożliwi samorządom m.in. uelastycznienie stawek dzięki wyborowi więcej niż jednej metody ich naliczania - pisze „Dziennik Gazeta Prawna".

Czytaj też: Wielka śmieciowa debata. Zobacz zdjęcia

Oznacza to, że wiele uchwał trzeba będzie zmienić.

Niecelowe i nieracjonalne byłoby wzywanie rad gmin do podjęcia uchwał w ściśle określonym terminie w starym stanie prawnym w sytuacji, gdy zmiana ustawy w tym zakresie była w zasadzie przesądzona - podaje „Dziennik Gazeta Prawna".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • diabolic, 2013-02-26 17:16:23

    Cała zmiana ustawy jest groźna dla Polskiej gospodarki DLACZEGO? Proste! Jesli przyjąc, że nie zwiekszy się ilość zatrudnionych w firmach wywozowych (a nie powinna, bo pewne upadną inne się rozbudują), a opłaty wzrosną tylko o 2 zł od osoby na miesiąc to prawie miliard złotych w ciągu roku zni...knie z rynku dobr konsumpcyjnych. Miliard zlotych mniej przeznaczonych na konsumpcję, to jest powazny impuls do rozpoczecia się recesji w Polsce!!! Nikt tego chyba nie przewidział....ale to może być "czarny scenariusz" Zresztą jak piszą wszyscy znawcy tematu kryzysów w gospodarce, jedną ze znaczacych przyczyn jest nadmierny interwencjonizm państwa w gospodarkę. Ustawa smieciowa powoduje interwencję na rynku wartym ok. 4 bln zlotych... NASTAPI WYLĄCZENIE RYNKU ODPADÓW Z OBIEGU GOSPODARCZEGO. RECESJA JEST NA 100 %  rozwiń