PARTNER PORTALU
  • BGK

Uczniowie i przedszkolaki będą jeździć po Krakowie za darmo

  • aw/PAP    29 sierpnia 2016 - 16:56
Uczniowie i przedszkolaki będą jeździć po Krakowie za darmo
fot.krakow.pl

• Od 1 września uczniowie krakowskich szkół podstawowych i młodsze dzieci będą mogli korzystać z darmowej komunikacji miejskiej.
• Decyzje w tej sprawie podjęła Rada Miasta Krakowa.
Na mocy uchwał przez cały rok szkolny bezpłatnie z przejazdów komunikacją miejską w Krakowie (KMK) będą mogły skorzystać: wszystkie dzieci od urodzenia do czasu rozpoczęcia obowiązku szkolnego oraz uczniowie krakowskich szkół podstawowych.

Małe dzieci będą jeździć na podstawie oświadczenia rodzica lub opiekuna podróżującego z dzieckiem. Uczniowie - na podstawie ważnej legitymacji szkolnej ucznia szkoły podstawowej zlokalizowanej na terenie Gminy Miejskiej Kraków.

Uprawnione dzieci będą mogły bezpłatnie podróżować wszystkimi tramwajami i autobusami komunikacji miejskiej w Krakowie na liniach miejskich i aglomeracyjnych w strefie biletowej I (Kraków) i II (Aglomeracja).

"Jest to pokaźna liczba dzieci, ponieważ w samych krakowskich podstawówkach uczy się ponad 40 tys. uczniów. Do tego musimy doliczyć jeszcze pewnie drugie tyle dzieci uczęszczających do przedszkoli i młodszych" - podkreśla Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie w informacji zamieszczonej na stronie ZIKiT.

"Szacujemy, że typowa rodzina, gdzie dwójka dzieci chodzi do szkoły podstawowej, będzie mogła zaoszczędzić rocznie do 1 tys. zł. Ale to, co szczególnie ważne, to że te dzieci od najmłodszych lat będą uczyły się, że można po Krakowie poruszać się komunikacją miejską i że jest to wygodne. A na tym wszyscy w przyszłości zyskamy" - podkreślił Pyclik.

Uczniowie pozostałych szkół, zlokalizowanych poza granicami Gminy Miejskiej Kraków, będą mieć nadal uprawnienia do przejazdów na podstawie biletów ulgowych. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.