PARTNER PORTALU
  • BGK

Ułatwiają zamianę mieszkań nie tylko gminnych

  • AW    11 marca 2012 - 12:49
Ułatwiają zamianę mieszkań nie tylko gminnych

W Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu powstała nowa jednostka – Biuro Zamiany Mieszkań. Ponadto do dyspozycji mieszkańców chcących dokonać zamiany mieszkania oddana została internetowa wyszukiwarka złożonych ofert.
Jak podaje toruński magistrat, głównym celem działania Biura Zamiany Mieszkań jest minimalizacja dysproporcji pomiędzy powierzchnią zajmowanego lokalu a liczbą osób w nim zamieszkujących. Biuro będzie pomagało również mieszkańcom, które ze względu na wysokość uzyskiwanych dochodów nie są w stanie utrzymać swojego mieszkania, albo których stać na lokal o wyższym standardzie. Powstała jednostka pomoże także w zamianie na lokal z możliwością wykupu na własność.  Zamienić mieszkania można nie tylko ze względów metrażowych czy finansowych.

- Jeżeli przyczyną niedogodności, np. ze względu na kłopoty z poruszaniem się, jest umiejscowienie lokalu na wyższych kondygnacjach budynku, również można starać się o zamianę – mówi Dorota Benz-Kostrzewska z Biura Zamiany Mieszkań.

Osoby zainteresowane zamianą same mogą poszukać interesującej oferty. Na stronie internetowej ZGM ruszyła specjalnie przygotowana wyszukiwarka złożonych ofert.

- Internetowa wyszukiwarka pozwala na znalezienie interesującego nas lokalu według różnych kryteriów. Za jej pomocą można przeszukać dostępne oferty w danym rejonie Torunia, czy w zależności od liczby pokoi, kondygnacji, a nawet rodzaju ogrzewania – wylicza Dorota Benz-Kostrzewska.

Uczestnikami systemu zamiany mieszkań mogą być najemcy lokali gminnych oraz lokali wchodzących w skład innego niż gminny zasobu mieszkaniowego, a także byli najemcy lokali gminnych, którzy utracili tytuł prawny do lokalu ze względu na występujące zadłużenie (po spłacie zadłużenia we własnym zakresie lub po spłacie ich zadłużenia przez kontrahentów deklarujących taką gotowość).

Osoby zainteresowane zamianą mogą w każdej chwili złożyć swoją ofertę. Wystarczy wypełnić druk wniosku o zamianę mieszkania i przekazać do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu przy ul. Grudziądzkiej 159B. Druki wniosków dostępne są w siedzibie ZGM oraz na stronie internetowej: www.zgm.torun.pl. Po złożeniu wniosku sporządzona oferta zostanie umieszczona w internetowej wyszukiwarce zamian mieszkań.

Wyszukiwarka ofert dostępna jest pod adresem: http://www.zgm.torun.pl/bzm/index.php Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • kora, 2012-03-11 22:23:24

    niedawno dopiero weszly nowe przepisy