PARTNER PORTALU
  • BGK

Ulice doczekały się oświetlenia

  • 24swarzedz.pl (Joanna Gryczyńska)    16 września 2011 - 12:29
Ulice doczekały się oświetlenia

W założeniach wieloletniej inwestycji na lata 2003-2015, jaką jest budowa i modernizacja oświetlenia ulic w Swarzędzu, wydatki zostały skalkulowane w wysokości 8.695.320 zł.
Na razie lampy stanęły wzdłuż ulic: Polskiej, Czeskiej, Belgijskiej, Słowackiej, Niemieckiej, Rosyjskiej, Norweskiej, Fińskiej, Litewskiej i Łotewskiej.

Inwestycja kosztowała miasto 150 tysięcy złotych. Wykonawcą robót na osiedlu Europejskim była firma Swamel ze Swarzędza.

Osiedle Europejskie jest położone na uboczu, z dala od ruchu drogowego. Nowe budynki jednorodzinne wyglądają imponująco. Jednak ulice w tej części miasta, to drogi gruntowe, które nadal nie mają powierzchni asfaltowych. Brakowało również na nich oświetlenia drogowego.

Oświetlenie drogowe ma zostać zamontowane również wzdłuż ulicy Moniuszki i Chopina w Gruszczynie znajdującym się kilka kilometrów na północ od Swarzędza.

Na razie został ogłoszony przetarg na wykonanie tego zadania, jednak jak informuje Urząd Miasta i Gminy Swarzędz, do końca 2011 roku ma tam stanąć prawie 30 lamp.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.