PARTNER PORTALU
  • BGK

Ulice Włocławka rozbłysną

  • GK    16 maja 2011 - 10:36
Ulice Włocławka rozbłysną

Prezydent Włocławka zaproponował pobliskim samorządom wspólny zakup energii elektrycznej oświetlającej ulice.
Prezydent Andrzej Pałucki (zabierz głos/oceń prezydenta) wysłał w tej sprawie list do Starostwa Powiatowego we Włocławku oraz urzędów miast: Brześcia Kujawskiego, Chodcza, Izbicy Kujawskiej, Kowala, Lubienia Kujawskiego, Lubrańca oraz do urzędów gmin: Włocławka, Chodcza, Izbicy Kujawskiej, Lubrańca, Baruchowa, Boniewa, Chocenia, Fabianek, Kowala i Lubania.

Miasto proponuje przeprowadzenie procedury zamówienia publicznego na zakup energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia ulicznego, ponieważ Energa Oświetlenie w Sopocie stoi na stanowisku, że będąc właścicielem infrastruktury tylko ona jest władna decydować o wyborze sprzedawcy energii elektrycznej do jej punktów świetlnych, odmawiając tym samym samorządom prawa do organizacji przetargów w tym zakresie.

Dodatkowo przykłady przeprowadzonych przetargów na zakup energii elektrycznej wskazują na istnienie korelacji pomiędzy wielkością wolumenu zakupu i uzyskaną ceną.

Dlatego prezydent uważa, że korzystne byłoby przeprowadzenie wspólnego zamówienia przez większą ilość jednostek samorządu terytorialnego i proponuje zorganizowanie grupy zakupowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.